Na czym polega estetyka wyjęta z filmów Wesa? To przede wszystkim kult symetrii, pastelowych i intensywnych kolorów, bajkowych ornamentów i wzorów. W rzeczywistości Wesa wszystko co widzimy jest estetyczną ucztą dla oka. Każdy detal jest przemyślany. Tu nie ma przypadku. W jego estetyce króluje eklektyzm. Modernistyczne wzory łączy się z kwiatowymi tapetami. Neonowe kafelki ze sztukaterią w pastelowych barwach. Antyki idą w parze z retro kostiumami filmowych bohaterów. W świecie reżysera nie ma miejsca na nudę, szarość czy minimalizm. Tu króluje przepych i cała paleta idealnie przecinających się barw. 

Kiedy świat oszalał na punkcie jego wizji świata, w ofercie lokali usługowych czyli hoteli, restauracji, kawiarnii itp. zaczęło pojawiać się coraz więcej propozycji przenoszących tę fantazyjną fikcję do prawdziwego świata. Zebraliśmy dla was najciekawsze propozycje noclegów wakacyjnych, które przeniosą cię do świata Wesa: 

1. Villa Palladio, Dźajpur, Indie

To architektoniczna perła zaprojektowana przez Prabhata Singha. Pochodzący z Indii twórca tego obiektu doskonale połączył tradycyjny radżastański design ze współczesnym twistem. Hotel powstał w mieście Dźajpur, nazywanym również różowym miastem. Ta leżąca w północno-zachodnich Indiach metropolia jest jedną z najważniejszych architektonicznych atrakcji tego kraju. Villa Paladio jest prawdziwym hołdem złożonym temu miastu. Bogata w detale i nawiązania do kultury Radżastanu, wypełniona wszystkimi odcieniami różu i czerwieni. Bogata w ornamenty, ale kurczowo trzymająca się symetrii. To zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc na naszej liście. 

mat. prasowe / villa-palladio-jaipur.com

2. The Venice Simplon-Orient-Express, Europa 

To prawdopodobnie najbardziej luksusowa propozycja w naszym zestawieniu, ponieważ jedna noc na pokładzie Orient Expressu kosztuje ponad 10 tysięcy złotych. Nie można jednak pominąć tego przemierzającego Europę arcydzieła, które bezpośrednio przywodzi na myśl "Pociąg do Darjeeling". Wzorzyste tapety, które zdobią tu ściany pociągu idealnie komponują się z kryształowymi żyrandolami i drewnianą boazerią. Za obsługę gości odpowiadają tu "boyowie" w retro uniformach rodem z planu "Grand Budapest Hotel". 

mat. prasowe / belmond.com

3. Hotel Les Deux Gares, Paryż, Francja

Paryski hotel jest dużo bardziej współczesną interpretacją stylistyki Andersona. Tutaj nie znajdziemy antycznych ciężkich mebli, za to roi się tu od nawiązań do stylu retro. W palecie barw postawiono raczej na intensywne kolory i patterny, które bez problemu można by zobaczyć na wybiegach pokazów mody. W lobby tapeta z wzorem ściągniętym z francuskiej porcelany połączona jest ze sztukaterią i boazerią w intensywnej zieleni. Twórcą tego wnętrza jest brytyjski architekt Luke Edward Hall, znany ze swojego uwielbienia do eklektyzmu. 

mat. prasowe / https://hoteldeuxgares.com/

4. The Graduate Hotels: Palo Alto, Kalifornia i Oxford, Mississippi

To wnętrze o nieco innej stylistyce. Przypominające elegancki cottege house, starą angielską lub szwedzką rezydencję, skąd ruszano na polowania. Do dekoracji wnętrz wykorzystano nieco bardziej stonowaną paletę barw, która wprowadza do tej przestrzeni nutkę tajemnicy. To miejsce wydaje się być idealną propozycją na jesienny weekend lub wypad świąteczny w gronie rodziny wraz z gośćmi hotelu, przy klimatycznym kominku. 

mat. prasowe / https://hoteldeuxgares.com/

5. Soho House, Berlin, Londyn, Nowy Jork, Tel Awiw i dużo więcej 

To koncept oparty o system członkowski. Obecnie w ofercie Soho House znajdziecie aż 40 lokalizacji w 17 różnych krajach. W każdym z nich zarówno estetyka jak i komfort gościa gra główną rolę. Do dyspozycji osób odwiedzających Soho House jest najczęściej restauracja, siłownia z basenem i saunami, przestrzeń coworkingowa oraz bar. Wszystko zaaranżowane z wyjątkowym eleganckim i modernistycznym sznytem. Pokoje są wyposażone z dbałością o każdy szczegół, a sam hotel wypuścił markę kosmetyczną do pielęgnacji twarzy, której zestaw podróżniczy znajdziecie w każdym pokoju. Twórcy Soho House stawiają na nietuzinkowe przestrzenie, które same w sobie opowiadają historię. Dzięki temu wnętrza hotelu nigdy nie są takie same i oddają ducha miasta, w którym są zlokalizowane. 

mat. prasowe / www.sohohouse.com/