Pewne znaki zodiaku tylko w samotności odkryją najwięcej prawd na swój temat. Pomoże im w tym zmiana otoczenia. Osoby, które w swoim kosmogramie mają silnego Jowisza, Saturna, Urana i Plutona, najwięcej wyciągną z podróży solo. Nie muszą oglądać się na innych. Powinny odważyć się pojechać tam, gdzie woła je przeznaczenie. Chociaż początkowo mogą odczuwać strach, w rzeczywistości świetnie sobie poradzą. Wystarczy, że zaufają swojemu wewnętrznemu kompasowi - intuicji. 

Znaki zodiaku z poniższej listy w podróży poznają najwięcej prawd na swój temat.

Znaki zodiaku wymienione poniżej są zadowolone z własnego towarzystwa. Nie lubią, gdy ktoś dyktuje im, co robić. Chętnie poszukują przygód i zawierają nowe znajomości. Żyją dla siebie, w swoim własnym tempie. Wyjazd solo przyniesie im najwięcej korzyści. 

Bliźnięta: lubią kroczyć własnymi ścieżkami

Jako znak powietrza, Bliźnięta uwielbiają poznawać otaczający je świat i ciekawych ludzi z różnych kultur. Gdy dotrą do punktu docelowego, zechcą poczuć, jak to jest żyć niczym tubylec. Wydepczą własne ścieżki, zamiast pójść do najbardziej turystycznych miejsc. W pełni poczują atmosferę kraju, do którego udały się solo. Przyjaźnie zawarte z obcokrajowcami radykalnie zmienią ich światopogląd. Druga sprawa jest taka, że podróże z Bliźniakami mogą być trudne. Chcą, żeby wszystko szło po ich myśli i nie biorą pod uwagę cudzych planów. Lepiej dać im przestrzeń, by mogły poznawać świat w swój własny, wyjątkowy sposób. 

Skorpion: w podróży doświadcza transformacji

Skorpion wybiera się na wycieczki do wyjątkowych miejsc. Chce zwiedzać muzea, siedzieć na skale z widokiem na morze lub włóczyć się po wąskich uliczkach w najpiękniejszych miastach. Ten znak wodny potrzebuje samotności i kształcących doświadczeń, żeby głęboko przemyśleć swoje życie. Podróż solo uporządkuje jego myśli. Czasami taka wycieczka jest zabawą, innym razem lekarstwem na złamane serce. Pluton wpisany w jego horoskop wróży transformację poprzez wyjazdy w egzotyczne zakątki. Wyprawa Skorpiona pozwala mu "zniknąć" na jakiś czas, aby po powrocie mógł odrodzić się na nowo.

© Hulton-Deutsch Collection/CORBIS/Corbis via Getty Images

Strzelec: wyjazd solo przybliża go do celu

Strzelcem rządzi Jowisz, który przez całe życie będzie zabierać go w dalekie podróże. Ten znak zodiaku nie ma problemu z samotną wędrówką. Potrzebuje przestrzeni, czasu i silnych wrażeń. Wyjazdy z nim nie są dla osób o słabym sercu. Nie wspominając o tym, że Strzelec nie chce za nikogo brać odpowiedzialności. Trzeba pozwolić mu polecieć samemu i zrobić to, do czego namawia go intuicja. Łucznik najbardziej ceni sobie spontaniczne wycieczki bez żadnego planu. Włócząc się po obcym terenie, przybiera nową tożsamość. Każda podróż głęboko zmienia jego wnętrze.

Jowisz to planeta przynosząca szczęście. Dzięki niej Strzelec może być pewny, że w podróży nigdy nie spotka go krzywda. Przeciwnie, czekają go doświadczenia, które cudownie zmienią jego życie. 

Wodnik: lekarstwem na samotność stają się nowi ludzie

Wodnikiem rządzi Uran czyniący go włóczykijem. Tylko wtedy może zejść z utartej ścieżki i spełnić wszystkie swoje zachcianki. Nie lubi być powstrzymywany. Jako znak powietrza, chce poczuć wiatr w skrzydłach. Jest na tyle szalony, że wsiądzie do przypadkowego pociągu i zda się na los. Chętnie zaszyje się w egzotycznych miejscach, w których na nowo odkryje swoje powołanie. Pogawędki z kierowcami Ubera to jego specjalność. Szybko stanie się tubylcem w innym kraju i nawiąże kształcące znajomości.

Koziorożec: robi to, czego dusza zapragnie

Koziorożec ustala własny plan działania. Nie będzie czekać na swoją grupę. Gdy uda się do odległego miejsca, poczuje się spełniony, spędzając czas samotnie. To urodzony strateg i poszukiwacz przygód, który odnajdzie się w każdej części świata. Jako astrologiczna "koza morska" jest zdolny do wspięcia się na najwyższe szczyty lub zanurkowania w najgłębszych wodach. Nic nie relaksuje go bardziej niż budzenie się w hotelu z perspektywą spędzenia dnia po swojemu. Każdy wyjazd rozwija umysł Koziorożca i testuje jego odporność fizyczną. 

Uwaga na podróże, gdy trwa retrogradacja Merkurego >>