Pierwszy sezon serialu ,,Gambit Królowej" bardzo szybko skradł nasze serca! Historia arcymistrzyni szachowej nie tylko stała się światowym hitem i zdobyła liczne nagrody, ale sprawiła również, że szachy ponownie zyskały na popularności. Wszyscy zastanawiają się jednak czy serial będzie miał swoją kontynuację i poznamy dalszą historię Beth Harmon. Na to pytanie ostatecznie odpowiedzieli w końcu twórcy produkcji...

"Gambit Królowej": nie będzie drugiego sezonu serialu

Po wczorajszej gali rozdania nagród Emmy, gdzie twórcy "Gambit Królowej" świętowali zdobycie nagrody za najlepszy miniserial, zaspokojono w końcu ciekawość fanów i powiedziano jak będą wyglądać dalsze losy serialu. Po ceremonii reżyser i producent wykonawczy, Scott Frank, w rozmowie z „Deadline” odpowiedział na spekulacje na temat powstania drugiego sezonu "Gambit Królowej". Niestety, plany na kontynuację historii Beth Harmon zostały odrzucone i nie doczekamy się kolejnych odcinków o arcymistrzyni szachowej. Skąd taka decyzja?

Scott Frank odpowiadając na pytania w pokoju prasowym, podczas wieczoru rozdania nagród Emmy 2021, zdradził, że byłby „przerażony” zrujnowaniem tego, co już zostało powiedziane, próbując rozwinąć istniejącą historię.

Tak mi przykro. Nienawidzę nikogo rozczarowywać, ale niestety nie powstanie drugi sezon "Gambit Królowej". Czuję, że opowiedzieliśmy historię, którą chcieliśmy opowiedzieć, i martwię się – pozwólcie, że ujmę to inaczej – jestem przerażony, że jeśli spróbujemy powiedzieć więcej, zrujnujemy to, co już powiedzieliśmy.

– powiedział Scott.

Nigdy nie powiem nigdy, ale czuję się tak dobrze z tym, co zrobiliśmy, że nie chciałbym tego zepsuć.

Jednak nie ma co się smucić! Producent wykonawczy William Horberg na szczęście ujawnił kilka ekscytujących wiadomości.

Wszyscy na pewno będziemy dalej współpracować i spróbujemy znaleźć inną historię do opowiedzenia z tą samą pasją i zespołem niesamowitych artystów.

Anya dodała:

Absolutnie!

Dlatego czekamy na kolejną wyjątkową historię stworzoną przez ten utalentowany zespół!