,,Gambit królowej" fabuła

Serial ,,Gambit królowej" opowiada historię niezwykle utalentowanej Beth Harmon, którą poznajemy jako dziewczynkę w momencie, gdy trafia do sierocińca. To właśnie w tym miejscu kiełkuje jej pasja do gry w szachy, dzięki znajomości z panem Shaibelem, który jest woźnym. Beth odwiedza go niemal codziennie w piwnicy, gdzie rozgrywają kolejne partie, które ujawniają geniusz dziewczynki. Dodatkowo leki psychotropowe, którymi faszerują dzieci w sierocińcu sprzyjają nocnym wizualizacjom Beth, w których obmyśla kolejne genialne ruchy figur. Czy zostanie najlepszą szachistką w Stanach Zjednoczonych? Tego dowiecie się z serialu Netflixa... W roli głównej wystąpiła genialna Anya Taylor-Joy, a obok niej mogliśmy podziwiać również Marcina Dorocińskiego.

Powstanie drugi sezon “Gambit Królowej”? Znamy najnowsze informacje!>>>

,,Gambit królowej" powraca! 

Seria oparta na powieści wydanej w 1983 roku, autorstwa Waltera Tevisa przyniosła Netflixowi dwa Złote Globy i natchnęła jedną z firm do scenicznej adaptacji serialuPrawa do adaptacji „Gambit królowej" na Broadway'u, wykupiła firma Level Forward. Studio zostało założone trzy lata temu przez Abigail Disney, prawnuczkę Walta Disneya. Jak donoszą zagraniczne media, prace nad musicalową wersją historii Beth Harmon już ruszyły. 

To zaszczyt, że możemy przenieść „Gambit królowej” na scenę za sprawą trwałej sztuki teatru muzycznego. Opowiedziana z odważnego i świeżego punktu widzenia historia sprawiła, że widownia już została zainspirowana przez bohaterki wspierające Beth Harmon w jej podróży i końcowym sukcesie. (...) Nie możemy się doczekać  prac nad projektem – oświadczyły Adrienne Becker i  Julia Dunetz.

Na ten moment nie znamy obsady musicalu „Gambit królowej” oraz daty premiery.