Pierwszy sezon serialu ,,Gambit Królowej", który mogliśmy oglądać na Netflixie, cieszył się ogromną popularnością na całym świecie. Historia arcymistrzyni szachowej nie tylko skradła serca widzów i zdobyła liczne nagrody, ale także sprawiła powrót popularności szachów. Czy powstanie kontynuacja serialu z kultowymi figurami w roli głównej? Na to pytanie odpowiada sama Anya Taylor-Joy.

Anya Taylor-Joy zdobywa statuetkę za rolę w serialu "Gambit Królowej"! Jak prezentowała się gwiazda na tegorocznym rozdaniu Złotych Globów?

,,Gambit Królowej": powstanie drugi sezon serialu? Anya Taylor-Joy komentuje 


Aktorka hitu Netflixa została gwiazdą majowej okładki ELLE USA. W wywiadzie z amerykańskim wydaniem magazynu opowiedziała m.in.: o przyjaźniach na planie, zastraszaniu w dzieciństwie oraz... możliwej kontynuacji serialu ,,Gambit Królowej".
 


„Byłoby głupie z mojej strony, gdybym powiedziała: Nigdy nie będzie drugiej serii, a potem miałabym 40 lat, a Frank Scott powiedziałby: Co o tym sądzisz? Chcesz wrócić?". - powiedziała aktorka.

Anya Taylor-Joy podzieliła się również swoimi przypuszczeniami na temat tego, jak potoczą się losy serialowej Beth.

„Mam nadzieję, że zacznie robić rzeczy dla własnej przyjemności. Chciałabym, żeby poderwała Benny'ego i spędziła z nim trochę czasu w Rosji, bo razem są snobistycznymi intelektualistami... i mam nadzieję, że będzie miała fazę na Bowiego”. - dodała.

Powstanie drugi sezon “Gambit Królowej”? Znamy najnowsze informacje!

Aktorka o sukcesie Gambitu Królowej:

„Na początku było to bardzo surrealistyczne, ponieważ codziennie spędzałam czas bez butów na zboczu góry przy -3 stopniach. Wracając do domu i czytając wiadomości w stylu: „Wiele osób oglądało serial" (...) Nie jestem dobra w liczbach. Jedyne, co mogę sobie wyobrazić w głowie i porównywać to wielkość stadionu".

Anya o prześladowaniu jako dziecko:

„Żartuję z tego, ale tak poważnie to bohaterowie książek o Harrym Potterze byli moimi przyjaciółmi. Spędziłam pierwsze dwa lata w Anglii, grając w klaskanie w dłonie z roślinami - jeśli uderzysz je dostatecznie mocno, zaczną klaskać. Nie spędzałam czasu z innymi dziećmi".

Aktorka dodała, że ​​nie mówi o tym nie dlatego, że jest to traumatyczne, ale dlatego, że nie chce poświęcać temu czasu. ,,Podobnie jak Beth potrzebowała szachów, ja potrzebowałam aktorstwa. Musiałam wierzyć, że istnieje miejsce, w którym mogłabym być ceniona i doceniana i mieć coś do zaoferowania, zamiast ciągle myśleć: „Co jest ze mną nie tak i dlaczego tu nie pasuję?". - dodała.

,,Gambit królowej" powraca! Powstanie musical poświęcony Beth Harmon