Jeżeli miejscem twoich inspiracji są media społecznościowe, takie jak Instagram i TikTok, to po szale na mleczne paznokcie Hailey Bieber na pewno zauważyłaś zmianę. Długie paznokcie, choć piękne i stylowe, ustępują miejsca krótszym. To nie tylko kwestia estetycznego trendu, ale i wygody.

W dużej mierze to pokolenie Z przyczyniło się do powrotu krótkiego manicure. Zetki cenią sobie styl – wyrażanie siebie poprzez wygląd jest dla nich kluczowe, ale ważniejsze są naturalność. Nic więc dziwnego, że przedstawicielki tego pokolenia lansują spiłowane na krótko paznokcie już od zeszłego roku.

 

 

Klucz do udanego, krótkiego manicure

Jeżeli zastanawiasz się, jak uzyskać schludny, wygodny manicure – najważniejszy jest kształt płytki. Hitem jest „squoval”, czyli paznokcie spiłowane w kształt obłego kwadratu. Będą wyglądać niezwykle elegancko. Najłatwiej osiągnąć taki efekt spiłowując płytkę w kwadrat, a następnie delikatnie zaokrąglić rogi. 

Jeżeli chodzi o kolory, do takiej stylizacji doskonale pasują ciemne lakiery, które dodadzą dłoniom charakteru. Na tę jesień świetnie sprawdzą się czerń, ciemny niebieski, brąz i głęboka czerwień.

 

Modne stylizacje na krótkich paznokci - inspiracje

Krótkie paznokcie zdobywają popularność także dzięki znanym nazwiskom. Kendall Jenner eksperymentuje z długością i stylizacjami takimi jak mikro francuska, czy czasem z dodatkiem drobnych kryształków. Jej najstarsza siostra, Kim Kardashian, także coraz częściej rezygnuje niebotycznie długich paznokci i przyznaje, że są one niepraktyczne w codziennym życiu.

 

 

Selena Gomez najczęściej stawia na krótkie, czyste paznokcie pokryte jedynie bezbarwnym lakierem. Do jej ulubionych stylizacji należy też micro french oraz pomalowane na czerwono.

 

 

Olivia Rodrigo postawiła ostatnio na kolor ciemnoczerwony oraz czarny. Poszła nawet o krok dalej i zaprezentowała czarne paznokcie, z których schodzi lakier. Przypomniało nam to modę na styl emo królujący we wczesnych latach 2000. 

 

 

 

Krótkie paznokcie są zdecydowanie wygodniejsze, a przy tym mogą być równie eleganckie i zmysłowe, co długie. Czy to oznacza, że należy sięgnąć po obcinaczki do paznokci i wypróbować nowy manicure? Decyzja należy do ciebie. Różnorodność kształtów, długości i kolorów pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie.