Mamy ogromną słabość do trendującego teraz kwadratowego kształtu paznokcia, który cały swój potencjał rozwija w krótkiej, naturalnej wersji. W tym wydaniu fenomenalnie prezentują się stylizacje albo całkowicie klasyczne, albo przyciągające spojrzenie niebanalną formą. Przedstawiamy garść inspiracji na manicure na luty i marzec.

Square Nails – schludny manicure dodający dłoniom szlachetności 

W płytce spiłowanej w kwadrat (lub raczej prostokąt) jest pierwiastek elegancji i powagi, którego nie ma żaden inny kształt. Sqaure Nails są niezwykle kobiece i niemal dostojne. Przepięknie podkreślą smukłe i długie palce. Oto 5 najlepszych stylizacji, które według redaktorek ELLE.pl możesz wykonać na kwadratowych paznokciach. 

Manicure na luty i marzec: Heart Manicure

Z okazji zbliżających się walentynek zaczynamy od prawdziwie romantycznego manicure. Delikatny róż na paznokciach jest piękny i idealnie pasujący na randkę, ale może wydawać się zbyt banalny. „Wycięte” w warstwie lakieru serca to dobry sposób, aby dodać stylizacji oryginalności, utrzymując ją w schludnej estetyce. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Suman (@nailsbysuman)

Manicure na luty i marzec: Monochromatyczne paznokcie

Przeciwieństwa się przyciągają, a w tej stylizacji jest ich sporo – biało-czarny akcent kolorystyczny, połączony z kwadratowym kształtem paznokcia i stylizacją Reverse French o zaokrąglonej linii u nasady, to przepiękna zabawa formą i klasyczną kolorystyką. Jeśli ta wariacja kolorystyczna nie jest dla ciebie, różowo-czerwone połączenie będzie jeszcze bardziej urokliwe, a do tego wpasuje się w walentynkową atmosferę.

Manicure na luty i marzec: Kolorowy French

Georgia Rae sprawuje pieczę nad dłońmi między innymi Sophii Richie-Grainge, dlatego inspiracji na minimalistyczno-kobiecy manicure w duchu „clean girl” zawsze szukamy na jej profilu. Dwie poprzednie stylizacje doskonale sprawdzą się na nadchodzące walentynki, natomiast tę dedykujemy kobietom, które nie mogą doczekać się wiosny. Kolorowy manicure jest żywy, przyciągający spojrzenie, a jednocześnie bardzo schludny. Możesz go oczywiście wykonać w dowolnym kolorze. 

Manicure na luty i marzec: Kolorowe Confetti

Manicure to doskonała przestrzeń do eksperymentów z formą i kolorami, a manicure Rainbow Confetti łączy to wszystko. Kolorowe prostokąty „rozrzucone” po płytce to beztroska, pełna uroku stylizacja, który nie przytłacza. Dzięki wykorzystaniu neutralnej bazy tworzy idealną mieszankę mini- i maksymalizmu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by IMARNI (@imarninails)

Manicure na luty i marzec: Tortoise Square Nails

Niektórzy powiedzą, że to typowo jesienny manicure Dla nas jest to idealne rozwiązanie na końcówkę zimy, a może nawet wczesną wiosnę. Ta stylizacja, chociaż sprawdza się na każdym kształcie, na kwadratowych paznokciach wygląda wyjątkowo elegancko. Brązowo-czarny manicure możesz uzupełnić złotą biżuterią, aby stworzyć spójny look.

Manicure, zwłaszcza hybrydowy, to często rozwiązanie na kilka tygodni, więc wybierałyśmy modne stylizacje, które jednocześnie wpisują się w klimat nadchodzących miesięcy, ale są też uniwersalne. Inspiracji jest znacznie więcej, jednak warto zapamiętać, że kwadratowe paznokcie to trend numer jeden na luty i marzec.