Masz dosyć jasnych, neutralnych paznokci? Znudziły cię beżowa estetyka stylu "quiet luxury"? Nie zrozumcie nas źle, wciąż jest przestrzeń na delikatne i kobiece paznokcie, ale jest też kilka innych trendów zdecydowanie wartych uwagi. Oto ciekawe propozycje na manicure na 2024 rok, które już teraz cieszą się popularnością.

Metaliczny manicure 

Moda kocha skrajności, a co jest zupełnym przeciwieństwem neutralnych kolorów? Metaliczne wykończenie. W tym sezonie na jeden z istotniejszych trendów, zwłaszcza w kontekście manicure, wyrastają metaliczno-srebrne stylizacje. Niech ta wizja cię nie zniechęca, nawet jeśli jesteś fanką klasycznych rozwiązań. Metaliczny manicure wykonany na krótkiej, naturalnej płytce ma szansę wyglądać naprawdę kobieco. Chociaż na pewno nie "wtopi się" w stylizację.

Nie-minimalistyczne paznokcie 2024

Ice Nails

W trendach mani na ten rok znajdzie się również coś dla wszystkich fanek minimalizmu, ale w wersji "ekstra". Bo wiemy, że nawet najbardziej zagorzała tradycjonalistka mogła zachwycić się mieniącą estetyką rodem z Euforii. W takim wypadku Ice Nails to trend, który musisz zobaczyć – połyskujące "lodowe" refleksy mieniące się na fioletowo-różowo-niebieskie kolory na neutralnej bazie bardzo skutecznie przyciągną spojrzenie bez dominowania.

Half-Dipped Nails

Half-Dipped Nails to raczej powrót do tego, co dobrze się sprawdziło, aniżeli nowy trend. Manicure polega na pomalowaniu tylko górnej części paznokcia (w kwestii koloru ogranicza cię wyłącznie wyobraźnia), a pozostawienie bezbarwnego łuku u nasady paznokcia. Eleganckie, praktyczne i uwzględniające potrzebę urozmaicenia rozwiązanie, które maksymalnie możesz dopasować do swojego stylu i estetyki.

Cherry Black Nails

Co nam zaoferował czerwony dywan w kwestii paznokciowych trendów? W tym sezonie obeszło się (do tej pory) bez ekstrawagancji i kontrowersji. Za to pojawiło się sporo rozwiązań w stylu femme fatale. Gwiazdy nawiązywały do zyskującej popularność estetki gotyckiej – zarówno na ustach, jak i paznokciach gościł kolor Black Cherry. Ciężki, dominujący, absorbujący uwagę. "Na teraz" jest idealny, ale nie mamy wątpliwości, że wiosną też będzie się dobrze nosił.

Kolorowy total look 

Total look to sformułowanie, które część z was z pewnością kojarzy z mody. Nazywamy tak monokolorystyczne stylizacje wyróżniające się najwyżej zróżnicowaniem odcieni. Ten trend przenosimy teraz do sfery beauty i pod kolor makijażu oczu dobieramy manicure. Albo na odwrót. Ale króluje spójność i elektryczny kolor. 

Coquett Nails 

O estetyce Coquette napisaliśmy na ELLE.pl już wiele, ale nie wszystko. Pozostaje jeszcze bardzo ważny trend – manicure. Nie trudno było przewidzieć, że do najmodniejszej fryzury sezonu za moment dołączą paznokcie. Coquette Nails to kolejny przykład na to jak minimalizm dobrze łączy się z maksymalizmem. Popularna stylizacja babyboomer w towarzystwie kokard – znaku rozpoznawczego tej estetyki – i w wersji 3D, to stylizacja, która ma szansę na miano jednego z największych trendów sezonu 2024. 

Chrome nails 

Viralowe paznokcie a'la Hailey Bieber znów powracają. Glazed donut to manicure o subtelnym kolorze i o mocnym błysku, więc jeśli pragniesz uniwersalnego rozwiązania, to jest właśnie to. Stylizacja pięknie wyglądają zarówno na naturalnej długości, jak i w przedłużonej wersji. Słowem – jest dla każdego.