Doskonale wiemy, za co kobiety pokochały minimalistyczne paznokcie. Są kobiece, eleganckie i pasują na każdą okazję. Nam również trudno się z nimi pożegnać, ale wiosna to idealny czas na modowo-urodowe eksperymenty. Na szczyt listy trendów wdziera się bowiem zwierzęcy manicure, który zaczyna nas do siebie przekonywać. Czy to dlatego, że z dumą nosi je Blake Lively? Być może... Niezależnie od powodów, postanowiłyśmy znaleźć kilka stylizacji, które animal print wynoszą na zupełnie nowy poziom. Oto (według nas i nie tylko) najmodniejszy manicure na wiosnę w zwierzęcej wersji.

Najmodniejszy manicure na wiosnę według Blake Livley. Jak zwykle zachwyciła

Blake Lively na pokaz Michaela Korsa, który odbył się przed dwoma dniami w Nowym Jorku, zdecydowała się połączyć różne trendy. Swój charakterystyczny, maksymalistyczny styl z estetyką Mob Wife. Aktorka, która pojawiła się w zwierzęcym komplecie składającym się ze spódnicy mini i lekkiego płaszcza, całą stylizację utrzymała w brązowej kolorystyce. Wyróżnia ją zwierzęcy print. Tym razem nie panterka, ani nawet nie lamparcie cętki – Lively zdecydowała się na znacznie oryginalniejszy żyrafi wzór

Stylizacja oczywiście musiała być dopracowana w najmniejszym szczególe, więc do pokaźnej biżuterii dołączył również tematyczny manicure, więc na transparentnej bazie wykonano brązowe cętki. Ten look z pewnością można nazwać bogatym i maksymalistycznym, ale same paznokcie są proste, stonowane i, o dziwo, uniwersalne. 

Zwierzęcy manicure: Animal Tips 

Jaki jest najprostszy sposób, aby nie przesadzić ze zwierzęcym manicurem? Animal Tips, czyli wzorzyste, delikatne końcówki à la french. Zaletą takiej stylizacji jest to, że możesz ją wykonać na każdym rodzaju płytki. Animalistyczny print może zdobić zarówno dłuższe migdały, jak i krótkie, naturalne kwadraty. My na pewno skusimy się na ten manicure w którejś wersji.

Zwierzęcy manicure: Leopard Print

Estetykę Mob Wife nosimy coraz śmielej, a wszystkie wiemy, że idealna stylizacja potrzebuje pasującego manicure. Leopard Print nada się idealnie. Z pewnością tego wzoru nie trzeba nikomu przedstawiać, bo leopardzie cętki towarzyszą nam od lat. To, na co zwracamy uwagę, to stonowana kolorystyka. Większość "zwierzęcych" paznokci bazuje na trzech neutralnych kolorach – brązie, beżu i czerni. Dlatego, mimo że Leopard Print nie pozostanie niezauważony, jednocześnie wpasuje się w większość twoich stylizacji.

Zwierzęcy manicure: Zebra Chrome

To, że zwierzęcy print będzie jednym z największych trendów na rok 2024 już wiemy, jednak od ciebie zależy jak (i czy) będziesz go nosić. Poprzednie wersje zdecydowanie łatwiej podciągnąć pod schludną, minimalistyczną estetykę, ale jeśli ta ci się znudziła, mamy dla ciebie inne rozwiązania. 

Połączenie trendów nie zawodzi prawie nigdy i podobnie jest w przypadku tego manicure. Modne metaliczne wykończenie i zwierzęcy wzór to stylizacja jednocześnie retro i nowoczesna. Jest kobieco i z charakterem, ale nie mamy żadnego problemu z wystylizowaniem takich paznokci do pracy czy na ważne, eleganckie wydarzenie. 

Warto pamiętać, jak dużo zależy od twojego osobistego stylu i od tego, jak zdecydujesz się nosić dany trend. W przypadku zwierzęcego manicure'u widziałyśmy stylizacje pełne kolorów, wzorów i tekstur, ale nie zabrakło też tych prostych lub bardziej klasycznych. Lata 90. nieco zdemonizowały ten wzór, ale cieszymy się, że wreszcie został odczarowany. Bo naprawdę jest piękny!