Cannes 2017 - już kilka tygodni do Francji przyjadą najważniejsi twórcy filmowi oraz aktorzy. Kto wygra Złotą Palmę? Które produkcje zachwycą krytyków? Tego dowiemy się już niebawem. 70. edycja Festiwalu Filmowego w Cannes odbędzie się w dniach 17-28 maja. Przewodniczącym tegorocznego jury został reżyser Pedro Almodóvar. W 1999 roku Hiszpan został nagrodzony w Cannes za film "Wszystko o mojej matce". W jego filmografii znajdziemy również takie produkcja jak "Złe wychowanie", "Volver" (został doceniony w Cannes za scenariusz i kobiece role), "Porozmawiaj z nią", "Przerwane objęcia", "Skóra, w której żyję", czy "Julieta".

Znamy już plakat promujący Festiwal Filmowy w Cannes 2017. W tym roku wybrano roztańczoną Claudię Cardinale ("Osiem i pół", "Lampart", "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie"). Kadr pochodzi z 1959 roku, a w inofmacji prasowej możemy przeczytać: "Ona tańczy, śmieje się i żyje! Kto lepiej mógłby symbolizować kolejną edycję festiwalu, jeśli nie Claudia Cardinale, żądna przygód aktorka, niezależna kobieta i działaczka społeczna?". Wszyscy byliby zachwyceni, gdybynie jeden szkopuł. Słynna Włoszka została znacznie "odchudzona" na posterze przygotowanym przez paryską agencję Bronx. Internauci są oburzeni, a dyrektor festiwalu w Cannes, Thierry Frémaux podobno nie zdawał sobie sprawy z wpadki. Co więcej, Francja walczy od dawna ze zbyt szczupłymi modelkami (przeczytasz o tym tutaj >>), czy nadmiernym retuszem...

W poprzednich latach na plakatach festiwalu w Cannes pojawili się: Marilyn Monroe, Faye Dunaway, Ingrid Bergman, Marcello Mastroianni, Paul Newman i Joanne Woodward, Juliette Binoche, czy Marlene Dietrich.

via GIPHY