Pamiętacie biżuterię w astrologiczne wzory? Pod koniec 2017 roku w świecie błyskotek najbardziej pożądane były kolczyki w gwiazdki czy długi naszyjnik z księżycem. Teraz ten mikrotrend powraca w zawężonej wersji. Wszystko za sprawą miłości millenialsów do horoskopów i niedawnej kolekcji biżuterii Givenchy, zaprojektowanej przez Clare Waight Keller

Możecie się do tego nie przyznawać, ale statystyki mówią same za siebie. Młodzi ludzie jak nigdy dotąd (nie licząc popularności ruchu New Age na przełomie lat 60. i 70.) zainteresowani są astrologią i znakami zodiaku  - ponoć czytanie horoskopów pozwala im odnaleźć się we współczesnym świecie i zrozumieć skomplikowane relacje międzyludzkie oraz jest dla nich po prostu świetną rozrywką.

Motyw zodiaku tak bardzo wrósł w popkulturę i internet, aż projektanci zauważyli jego wagę i postanowili przekuć Koziorożca czy Pannę w designerską biżuterię

Czytaj: Horoskop miłosny 2019>>

Trendy w biżuterii 2019: biżuteria ze znakami zodiaku

Jeszcze parę lat temu zodiakalna przywieszka czy pierścionek z konkretną konstelacją były praktycznie nie do zdobycia. Można je było kupić głównie w sklepach ezoterycznych albo wyszukać na pchlim targu. Dziś jest zupełnie inaczej: coraz więcej marek sięga po tę estetykę. Projektantka Givenchy, zanim stworzyła całą kolekcję, zaprojektowała biżuterię z myślą o sobie samej (jest zodiakalnym Lwem). W końcu zdecydowała się jednak na pokazanie jej szerszemu gronu i stworzyła pełną kolekcję biżuterii. Własne zodiakalne błyskotki mają w swojej ofercie też Gucci i Kate Spade, największe marki biżuteryjne, takie jak Yes i Swarowski oraz te prosto z Instagrama (m.in. Mejuri, która stworzyła zodiakalną kolekcję złotych i srebrnych wisiorków oraz sygnetów, które ozdobiono gwiazdami układającymi się w konstelacje znaków zodiaku). 

Zobacz też: Horoskop chiński 2019 - Rok Świni. Co nam przyniesie?>>

Kolczyki czy bransoletka ze znakami zodiaku to chyba jeden z lepszych sposobów na bardzo osobistą biżuterię. Raz, że projektanci i marki stają na wyżynach kreatywności i bacznie przyglądają się gwiezdnym symbolom, dzięki czemu możemy przebierać w naprawdę różnych wizerunkach Raków czy Wag: od zwierzęcych podobizn po symboliczne albo układ gwiazd, minimalistycznie, geometrycznie, z cyrkoniami lub topornie. Dwa - to zodiak! Szansa, że druga osoba będzie miała tę samą biżuterię, jest nawet rzadsza niż 1:12, jeśli tak jak Givenchy wliczymy w to też chiński horoskop i znak Świni. 

Zdecydujecie się na taki talizman, który dużo powie o Waszej osobowości? Najpiękniejszą biżuterię zodiakalną znajdziecie w naszej galerii. 

Naszyjniki ze znakami zodiaku, które chcemy mieć >>