Moda niezależna od wieku, czyli jak silversi podbili rynek

Mają siwe włosy, nieidealną figurę, wiotką skórę i twarz noszącą oznaki upływu czasu, a mimo to, decydują się na wkroczenie do świata mediów społecznościowych. "Granfluencerzy", jak nazwał ich w 2021 roku "The Guardian", podbijają rynek i udowadniają, że autentyczność jest cenna w dzisiejszych czasach. Z każdym rokiem przybywa ich coraz więcej, a konta influencerek 50+ stają się kopalnią inspiracji nie tylko dla rówieśniczek, ale dla fanek mody w każdym wieku. Najsłynniejsza z nich – Grecen Ghanem – zgromadziła na swoim Instagramie blisko 2 miliony obserwujących. Pojawia się na każdym fashion weeku, a jej stylizacjami (i figurą) zachwycają się nawet zetki. Jej klucz do sukcesu? Swoboda w byciu sobą. Podobną zasadę wyznaje duńska trendsetterka Mette Sørrig Andersen.

Próżno szukać na jej profilu "poprawnych" stylizacji, które zdaniem wielu pasują starszym kobietom. Bo chociaż wiek może zobowiązywać do pewnych ram w kwestii ubioru, it-girls z pokolenia silversów pokazują, że nuda czy nadmierna poprawność ich nie dotyczy. 

Jak powiedziała w jednym wywiadów Mette:

Jeśli coś Ci się podoba - śmiało. Nie daj się ograniczać temu, co myślą inni. Od wielu lat można było zaobserwować tendencję, że dorosła kobieta nie powinna nosić różu. Na szczęście ta sytuacja się zmienia. Ja jestem zadowolona z noszenia większości kolorów, a szczególności upodobałam sobie color blocking. 

Skandynawski styl w wydaniu 52-letniej Mette Sørrig Andersen

To właśnie kolory są podstawą stylu 52-letniej Mette Sørrig Andersen. Duńska influencerka zawodowo zajmuje się marketingiem w firmie farmaceutycznej, ale zawsze chciała pracować w modzie, dlatego tuż przed ukończeniem 50 lat, założyła konto na Instagramie. Szybko okazało się, że był to strzał w dziesiątkę i już teraz śledzi ją prawie 100 tysięcy osób. W czym tkwi jej sukces?

Ta kobieta po prostu nie poddaje się stereotypom. Jej kreatywność w eksperymentowaniu z kolorami jest równie energetyczna, co jej nastawienie do życia. Na profilu Mette znajdziesz prawdziwą ucztę dla oczu - od śmiałych połączeń kolorystycznych po niekonwencjonalne wzory, które przyciągają uwagę i inspirują do większej odwagi w wyborze ubrań. Jej styl to mieszanka klasyki i nowoczesności w najlepszym wydaniu.

Marynarki, białe koszule i inne klasyczne elementy garderoby łączą z odważnymi dodatkami i akcentami kolorystycznymi, tworząc niecodzienne stylizacje, które przyciągają wzrok. Mette uwielbia mixowanie starego z nowym, dlatego w jej szafie znajdziemy mnóstwo ubrań i akcesoriów z drugiej ręki. 

To, co kocham, to możliwość eksperymentowania i zabawy kolorami oraz kształtami. Na swoim Instagramie staram się pokazywać, że moda i styl nie zależą od wieku, ale od tego, w czym czujesz się dobrze i komfortowo. Mam nadzieję, że uda mi się to przekazać dalej i przełamać koncepcję ubioru dostosowanego do wieku.