Horoskop chiński z roku na rok zdobywa na popularności - nic dziwnego, mimo paru podobieństw różni się on znacznie od klasycznego zodiaku i dla wielu osób może on być o wiele ciekawszy. Znaki wyznacza się w nim inaczej niż w zachodnim horoskopie, mają one też inne nazwy (są to np. Tygrys, Małpa czy właśnie Świnia) i znaczenia, a do tego każdy rok odpowiada konkretnemu znakowi według cyklu. 

Rok Świni - kiedy?

Tym razem chiński nowy rok rozpocznie się 5 lutego 2019 roku i potrwa do 24 stycznia 2020 r. W tym czasie możemy mówić o roku Świni (Dzika) - znaku, który należy do żywiołu Ziemi i koloru brązowego. Świnia w chińskim horoskopie jest symbolem zadowolenia z życia i przyjaznego usposobienia. Wprowadza dobrą energię, jest pokojowo nastawiona do świata i sprawiedliwa, chociaż czasem cechuje ją łatwowierność. Świni jednak nie da się nie lubić. Czy to znaczy, że czeka nas spokojny i dobry czas? 

Sprawdź: Jakim chińskim znakiem zodiaku jesteś?>>

Rok Świni: horoskop chiński 2019

Chińska astrologia mówi jasno: Rok Świni będzie bardzo ciekawy dla wszystkich chińskich znaków zodiaku, bo obfitujący w zmiany i prawdziwe próby życiowe. To dobry rok, żeby nauczyć się czegoś nowego i dopiąć zalegające od dawna sprawy. Warto działać mniej impulsywnie i dać sobie czas na zastanowienie się. Docenicie w końcu moc odpoczynku i zwolnienia tempa (uważajcie tylko, żeby nie zamieniło się to w lenistwo!). Według horoskopu chińskiego 2019 Rok Świni pozwoli wszystkim zaplanować swoje życie - to koniec cyklu dwunastu znaków, więc to naturalny moment na podsumowania, odpoczynek i nabranie sił. 

Przez najbliższe miesiące mogą wydarzyć się naprawdę niespodziewane zwroty akcji i, mimo początkowych niepowodzeń, czeka Was dużo dobra. Będzie się mówiło więcej o tolerancji i zacznie to mieć w końcu realny wydźwięk. W chińskim roku 2019 najważniejsze jest, żebyśmy wszyscy docenili drugiego człowieka i nie zapominali o przyjemnościach oraz szukaniu spokoju. Dobry pomysł to zapisanie się na pilates albo jogę, nadrobienie z przyjaciółmi kultowych filmów i znalezienie nowego hobby. W tym roku wszystkie znaki powinny uważać na pieniądze i hamować własną rozrzutność.

Zobacz: Chiński horoskop na 2019 rok. Sprawdź swój znak i zobacz, co Cię czeka>>

Chiński horoskop 2019: Rok Świni to pracowity czas dla Małpy i Konia 

Nie każdy zniesie ten czas ze spokojem. Wąż zostanie postawiony przez trudnym wyzwaniem i nie każde zmiany będą dla niego satysfakcjonujące. Konia czeka zdecydowanie lepszy czas od poprzedniego i chociaż nie można tu mówić o tańczeniu z radości, wszystko będzie się powoli prostować - jego pozytywne nastawienie nie pozwoli przejmować się drobnymi niepowodzeniami. Według chińskiego horoskopu dużo pracy czeka w 2019 roku Małpę i, wbrew pozorom, Świnię.

Chiński horoskop 2019: Rok Świni - lekcja równowagi dla Psa i Szczura

Ten rok nie zrobi większego wrażenia na Szczurze, Bawole i Psie - jak to mówią: raz lepiej, raz gorzej, ale w ogólnym rozrachunku niepowodzenia zrównoważą drobne sukcesy. Te znaki powinny skupić się w Roku Świni na najbliższym otoczeniu i pielęgnowaniu spokoju, a trudne decyzje w miarę możliwości przełożyć na kolejny rok. 

Więcej: Horoskop runiczny na 2019 rok>>

Chiński horoskop 2019: Rok Świni jako pasmo sukcesów Koguta i Kozy

To będzie wyjątkowo dobry czas dla Tygrysa, Smoka i Królika - te znaki będą wręcz miały wrażenie, że w 2019 wygrały los na loterii. Mogą szykować się przełomowe zmiany w życiu (może nowa lukratywna praca?), dużo spokoju i wspaniałej zabawy. Rok Świni spędzą w gronie najbliższych przyjaciół i realizując odkładane na bok marzenia. Dużo z tego czasu wyniesie też Koza, którą czekają same sukcesy, a Kogut zyska wsparcie najbliższych, którego nigdy się nie spodziewał.

Pełnia Księżyca - luty 2019 >>

Szczegółowy horoskop chiński na 2019

W przypadku miłości horoskop chiński nie pozostawia złudzeń - Rok Świni 2019 będzie doskonałym rokiem dla takich znaków, jak Szczur, Bawół, Tygrys, Smoki i Koń. Co dokładnie je czeka i jakie perspektywy zawodowe szykuje przyszły rok? Przeczytajcie koniecznie nasz horoskop chiński na 2019.

Czytaj: Horoskop chiński 2019 - miłość, zdrowie, kariera w Roku Świni>>