Modna biżuteria wiosna-lato 2024. Kolczyk solo

Valentino wiosna-lato 2024wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Świetne wieści dla tych, którzy zgubili gdzieś ulubiony kolczyk: parzystość jest passe. Lepiej szybko wybierz swoje ulubione ucho, bo w tym sezonie eksponujemy je asymetrycznie - jeśli kierować się wybiegami Valentino, Gucci, Dion Lee i Prabal Gurung.

Modna biżuteria wiosna-lato 2024. Wstążki wszędzie

Sinead Gorey wiosna-lato 2024Sinead Gorey wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

TikTok może i przerzucił się już na kolejny mikrotrend, ale projektanci i stylistki są zgodne - to wcale nie koniec kokardek. Nasz ulubiony trend z drugiej połowy 2023 roku ma jeszcze przed sobą drugą młodość - wiązany na kolczykach-kołach jak u Sinead Gorey, na szyi jak u Fredericka Andersona albo gdziekolwiek masz ochotę, bo nic tak nie stymuluje kreatywności jak naręcza wstążek z pasmanterii.

Modna biżuteria wiosna-lato 2024. Kamea

Adeam wiosna-lato 2024Adeam wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Jeśli kochacie "Marię Antoninę" w reżyserii Sofii Coppoli, będziecie zachwycone. Styl rokokowy (nie mylić z rockowym, chociaż stanowią całkiem ciekawe połączenie!) przedarł się do kolekcji Selkie i Adeam, a także do naszych serc. To zdecydowany upgrade klasycznego chokera.

Modna biżuteria wiosna-lato 2024. Cuda wianki

Ulla Johnson wiosna-lato 2024Ulla Johnson wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Nie należy osiadać na laurach, ale można się za to nimi przyozdobić. W sezonie wiosennym projektanci - w tym Ulla Johnson, Giambattista Valli i Susan Fang - nie mogą przestać myśleć o Imperium Rzymskim. To o wiele bardziej elegancka, wyrafinowana wersja wianków z Coachelli circa 2012.

Modna biżuteria wiosna-lato 2024. Więcej znaczy lepiej

Chanel wiosna-lato 2024Chanel wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Według Chanel, Ralpha Laurena i Burberry, w tym sezonie warstwowe łączenie naszyjników to klucz do sukcesu. Podchwyć ten maksymalistyczny trend, dobierając naszyjniki o różnej grubości i długości, mieszając metale i dodając paciorkowe akcenty dla nutki bohemy.

Modna biżuteria wiosna-lato 2024. Bransolety XXL

Carolina Herrera wiosna-lato 2024Carolina Herrera wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Pożegnaj się z wąskimi bransoletkami i przywitaj się z odważnymi, architektonicznymi projektami. Carolina Herrera, Loewe i Balmain przodują w segmencie ciężkich bransolet, które domagają się uwagi. Od grubych mankietów po lśniące ozdoby inspirowane zbroją - te ozdoby z pewnością zrobią wrażenie.

Modna biżuteria wiosna-lato 2024. Mermaidcore deluxe

Schiaparelli wiosna-lato 2024Schiaparelli wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Jeśli na fali popularności "Małej Syrenki" obkupiłyście się w inspirowane morską tonią dodatki, możecie zacierać ręce (lub płetwy). Dobrze nam znany trend z zeszłego roku powraca, ale w nowej, bardziej wyrafinowanej odsłonie. Syrena z tytułowego "mermaidcore" jest nieco bardziej naturalistyczna i mroczna; bardziej jak stwory z głębin jeziora w Hogwarcie niż animowane ślicznotki z laguny w "Piotrusiu Panie". Jeśli nie w smak wam obwieszać się rybim szkieletem niczym modelki na pokazie Schiaparelli, możecie też zainspirować się naszyjnikami od Collina Strada przypominającymi abstrakcyjną konstrukcję z ości; albo, jak u Ulli Johnson, w mniej dosłowny sposób postawić na biżuterię z naturalnej masy perłowej i muszel.

Więcej inspiracji odnośnie modnej biżuterii na wiosnę znajdziecie w galerii: