Ją znacie z kultowej "Plotkary", za to on zdobył sławę w równie popularnym serialu "O.C". Gdy kilka lat temu pojawiły się informacje, że Leighton Meester i Adam Brody są parą internauci oszaleli ze szczęścia, a media pisały, że Blair Waldorf oraz Seth Cohen są w związku. Para doczekała się dwójki dzieci - dziewczynki Arlo (urodzonej w 2015 roku) oraz synka, który przyszedł na świat we wrześniu 2020 roku. Oboje wyjątkowo chronią swoją prywatność, dlatego każde ich wspólne pojawienie się na jakimś wydarzeniu budzi w fanach aktorów duże zainteresowanie oraz wiele emocji. Dlaczego cała sieć znów mówi tylko o nich? Chodzi o to, co Adam Brody powiedział o Leighton Meester.

Adam Brody wyjawił szczegóły związku z Leighton Meester: jak się poznali i zakochali w sobie? Cały internet mówi tylko o tym!

Wszystko wyszło na jaw, gdy 40-letni Amerykanin wystąpił w podcaście "Unqualified". Okazuje się, że aktorzy nie poznali się na planie filmowym tylko 15 lat temu w restauracji Canter's Deli. Zapoznał ich ze sobą Josh Schwartz, który był producentem obu produkcji dla nastolatków. "Dosłownie, kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy, cała obsada 'Plotkary' jadła w Canter's, a ja można powiedzieć mieszkałem w Canter's przez cały okres bycie dwudziestolatkiem. Gdy pewnego dnia wychodziłem z lokalu, on przedstawił nas sobie". Potem kilkakrotnie się widzieli, na dodatek, ich relacja nie nabrała też rumieńców na planie komedii romantycznej "The Oranges" w 2010 roku. "W tym czasie spotykałem się z kimś" - przyznał Brody. "Spotykaliśmy się więc czasami przez wspólnych znajomych z pracy. A potem nie widzieliśmy się przez rok po tym filmie, akurat wtedy byłem singlem".

"Od razu bardzo mi się spodobała. (...) Uważałem, że jest cudowna. Nawet kiedy kręciliśmy ten film, była między nami chemia, ale ja się wtedy z kimś widywałem. Nie miałem pojęcia, czy była dobrą osobą, czy nie. I faktycznie, trochę założyłem, że prawdopodobnie nie była, przez kilka pierwszych lat, kiedy jej nie znałem, tylko dlatego, że nie wiem, może chodziło o 'Plotkarę'". Brody potem wyjaśnił, że tak naprawdę nie wierzy w stereotypy dotyczące aktorek na podstawie ich ról. Następnie aktor zaczął wręcz rozpływać się na temat swojej żony:

"Jest najsilniejszą, najlepszą osobą, jaką znam. Jest moim kompasem moralnym i Gwiazdą Północną, i po prostu nie mogę powiedzieć wystarczająco dobrych rzeczy o niej. Nigdy nie była niegrzeczna w stosunku do żadnej osoby w swoich życiu, z wyjątkiem - i przyznaję jej za to - paparazzi, przy których sam jestem skrępowany".

Leighton Meester i Adam Brody zaręczyli się pod koniec 2013 roku, a kilka miesięcy później, w 2014 roku odbył się ślub pary.  Brody wspólnie z Meester wystąpił także w w kilku odcinkach serialu ABC pod tytułem "Single Parents" (po pol. "Rodzice nie do pary"), gdzie jego żona grała jedną z głównych ról.