Wróżby na Andrzejki 2022

Od dawien dawna Andrzejki sprzyjają wróżbom matrymonialnym. Nasi przodkowie wierzyli, że w wigilię św. Andrzeja zanika bariera pomiędzy światem żywych i umarłych. Dzięki temu zyskujemy wgląd do tego, co nieznane. Rzekomo to dusze naszych pradziadów pomagają nam odkryć własne przeznaczenie. Przepowiednie andrzejkowe traktowano poważnie, ważąc na nich losy przyszłego małżeństwa. Dziś podchodzimy do nich z przymrużeniem oka, uważając je raczej za świetną zabawę. Czy w tej prastarej tradycji kryje się prawda? Kto nie spróbuje, ten się nie przekona. Lepiej zapamiętać wyniki owych zabaw, a przyszłość nie będzie dla nas wielkim zaskoczeniem. Przed Wami kilka wróżb na Andrzejki 2022 z motywem... ślubnym, które warto sprawdzić samodzielnie.

4 znaki zodiaku, które wchodzą w toksyczne i współzależne związki. Dlaczego zatracają się w swoim partnerze?>>

Wróżby ślubne - czy wyjdę za mąż?

Zanim przejdziesz do wróżb matrymonialnych, dowiedz się, czy ślub jest ci pisany. Wykonaj wróżby andrzejkowe, które oznajmią ci twój przyszły stan cywilny. 

Wróżba z owoców

Na stole ustaw w rzędzie kilka owoców: jabłka, cytryny, suszone śliwki. Osoba, która będzie wybierać jeden z nich, powinna przewiązać swoje oczy opaską. Symboliczne jabłko oznacza szczęśliwy związek, cytryna - zły wybór partnera, a śliwka staropanieństwo lub starokawalerstwo.

Kubek przyszłości

Postaw na blacie obrączkę, pierścionek, różaniec i monetę. Nakryj rekwizyty kubkami, które za chwilę będziesz przekładać na oczach uczestnika zabawy. Osoba, jakiej wróżysz, powinna odkryć kubek, aby z przedmiotu odczytać swoją przyszłość.

obrączka - przepowiada szczęśliwe małżeństwo,
pierścionek - wróży bycie starą panną lub kawalerem,
różaniec - oznacza ciągłe modlitwy, zakon (kobiety) lub kapłaństwo (mężczyźni),
moneta - zwiastuje wielkie bogactwo.

Wróżby ślubne - kiedy wezmę ślub?

Po upewnieniu się, że weźmiesz ślub, poznaj szczegóły swojego zamążpójścia. Andrzejkowe wróżby ślubne w naszej słowiańskiej kulturze odprawia się na kilka różnych sposobów. Oto najciekawsze z nich. 

Słowiański krąg

Grupa panien ustawia się w kole, po którego środku stanie mężczyzna z oczami zakrytymi chustą. Dziewczyny powinny złapać się za ręce i zacząć tańczyć w wybranym przez siebie kierunku. Kawaler też musi kilka razy się obrócić, a następnie wskazać którąś z niezamężnych kobiet, kiedy ich taniec się zatrzyma. Ta, którą wybierze, najszybciej wyjdzie za mąż.

Wróżenie z butów

Klasyczne, andrzejkowe wróżenie z butów zdradza, kto pierwszy weźmie ślub. Uczestnicy zabawy zdejmują buty z lewej nogi i kolejno ustawiają je jeden po drugim, obok siebie, w kierunku drzwi. Właściciel buta, który jako pierwszy przekroczy próg, najwcześniej złoży przysięgę małżeńską.

Obrączka i nitka

Do tej popularnej wróżby potrzebna będzie szklanka i cudza obrączka. Zawieś obrączkę na nitce, po czym, trzymając ją lewą ręką, zanurz przedmiot do połowy szklanki. W myślach zadaj sobie nurtujące pytanie „kiedy wyjdę za mąż?”. Ilość uderzeń obrączki w szkło wskaże, ile jeszcze lat musisz poczekać. 

5 znaków zodiaku, które mogą mieć obsesję na twoim punkcie. Bliźnięta znajdują się w czołówce psychofanów>>

Wróżenie z kart

Wróżbę matrymonialną wykonasz nawet z klasycznej talii kart. Zapal jedną świecę w andrzejkowy wieczór, postaw ją na stole i przysiądź do niego z potasowaną talią. Zadaj sobie w głowie magiczne pytanie „kiedy wyjdę za mąż?”, a następnie wylosuj jedną z kart. Wyciągnięcie kiera oznacza, że w najbliższym czasie weźmiesz ślub. Karo też zwiastuje ślubny kobierzec. Jeśli jednak trafisz na pik lub trefl, czekają cię najpierw jakieś przeszkody, które musisz zwalczyć, aby zaznać szczęścia w parze. 

Wróżba z róży

Spraw sobie soczyście czerwoną różę. W noc andrzejkową obierz jej płatki, włóż je do koperty, dokładnie ją zaklej i schowaj pod poduszkę. Tuż przed snem zadaj sobie pytanie „kiedy wyjdę za mąż?” i chwilę pokontempluj nad tą piękną wizją. Jeśli tej nocy przyśni ci się ołtarz, welon lub coś, co kojarzy się z małżeństwem, oznacza to, że wyjdziesz za mąż w ciągu najbliższych 12 miesięcy. 

Wróżby ślubne - imię przyszłego męża?

Wróżba przepowiadająca imię przyszłego męża to jedna z największych atrakcji Andrzejek. Rzekomo się sprawdza, więc celuj dobrze. Przygotuj szpilkę i dwa duże serca wycięte z czerwonego papieru. Na obu, ale tylko po jednej stronie, wypisz mnóstwo imion. Jedno serce - z imionami męskimi, drugie - z imionami żeńskimi. Uczestnicy zabawy powinni kolejno stanąć przed sercem tak, aby nie widzieć imion. Osoba pragnąca poznać swoją przyszłość, musi wkuć szpilkę w wybrane miejsce. Imię, które przebiła, będzie imieniem przyszłego małżonka. 

Alternatywnie na sercach można rozpisać losowo cały alfabet. Wtedy uczestnicy poznają pierwszą literę imienia swojej najprawdziwszej, bratniej duszy. 

Wróżby ślubne - czy będziesz mieć dobrego męża?

Wywróżyłaś sobie, że wkrótce weźmiesz ślub? Gratulacje, ale jaki kim będzie twój mąż? Czy macie szansę wieść szczęśliwe życie razem, do końca waszych dni? Przyszły scenariusz małżeństwa też można wywróżyć. 

Wróżba z zapałek

Wysyp zapałki na stół, po czym lewą dłonią weź garść i zacznij je odkładać, odliczając kolejno: kawaler, rozwodnik, wdowiec, kawaler...Jeśli przy ostatniej zapałce wypadnie kawaler, to wyjdziesz za mąż za kawalera, jeśli rozwodnik to za rozwodnika, a wdowiec to za wdowca. Tę samą wróżbę mogą wykonać mężczyźni, odliczając "panna, rozwodniczka, wdowa" itd.

Igły na wodzie

Już jesteś w związku? Sprawdź, czy twój luby to ten jedyny. Puść na wodę dwie igły i zobacz czy się połączą. W tym przypadku symbolika mówi sama za siebie. 

Płonące kartki

Jeśli chcesz się wiedzieć, jak silny jest twój związek, zapal równocześnie dwie kartki papieru. Jedna z nich oznacza ciebie, druga twojego kochanka. Kartka, która spali się mocniejszym płomieniem, wskaże na osobę kochającą bardziej.

Wróżba z drewna

Żeby poznać charakter przyszłego męża po ślubie, warto wykonać wróżbę z kawałków drewna. Z zawiązanymi oczami wylosuj jedno drewienko. Mężczyzna będzie dobry jeśli wybrałaś gładkie i jasne drewno. Kiedy drewno jest sękate, mąż będzie porywczy. Drewno rozszczepione to mąż niezdarny, a mała ilość sęków oznacza mało wspólnych dzieci.

Wróżby ślubne - ile będziecie mieć dzieci?

Niezależnie od tego, czy już jesteś po ślubie, czy jeszcze jest z ciebie "wolny duch", możesz przewidzieć ile dzieci będziesz mieć w przyszłości. Przygotuj obrączkę i długi włos (jeżeli nosisz krótką fryzurę, sprawdzi się nitka, ale nie korzystaj z cudzego włosa). Z tych przedmiotów zrób wahadełko (nawlekając obrączkę na włos lub nitkę), a następnie chwyć je lewą dłonią. Teraz musisz 3 razy przepuścić obrączkę między palcami prawej dłoni. Zacznij od strony kciuka. W kolejnym kroku obróć prawą dłoń w taki sposób, żeby jej wewnętrzna część była skierowana ku górze. Umieść wahadło nad jej środkiem. Liczba obrotów obrączki da ci odpowiedź na pytanie o ilość.

Te 3 znaki zodiaku to najwięksi narcyzi. Robią wszystko, co ma przynieść korzyść głównie im>>