Narcyz w horoskopie - jak go rozpoznać?

Narcyz ma to do siebie, że rujnuje życie innym dla własnych korzyści. Naiwne i dobroduszne osoby stają się dla niego idealnym celem. Ten typ na początku udaje przyjaciela, po czym wysysa życie ze swoich ofiar. Kiedy dostanie to, czego chciał, znika bez słowa pożegnania. Wraca po czasie, kiedy znów czuje, że może coś ugrać, a jego dawne grzeszki puszczono w niepamięć. Brzmi znajomo? Miej oko na poniższe 3 znaki zodiaku, które zwykle myślą wyłącznie o sobie. 

Okazując uczucia narcyzowi, trzeba zachować umiar. Narcyzi bardzo potrzebują uwagi i robią tak, by życie innych kręciło się wokół nich. 

Pamiętaj, że nie każda osoba w pełni odzwierciedla swój znak zodiaku. Poza znakiem słońca liczy się również znak księżyca oraz znak wschodzący. Ogólny znak zodiaku to tylko przewodnik skłaniający do autorefleksji i oferujący głębszy wgląd w cechy, z którymi najpewniej się identyfikujesz.

BARAN: walczy wyłącznie o siebie

Ognisty Baran to urodzony narcyz, który rywalizuje z całym światem. Wyznaje zasadę "po trupach do celu" i upada bardzo nisko, kiedy próbuje coś zdobyć. W dodatku pali za sobą mosty, bo nie liczy się z niczyją opinią. Swoją samolubność nazywa determinacją. Uważa, że to, co robi, jest ważne i nie powinno podlegać dyskusji. Czasami o takiej postawie decyduje jego lęk przed odrzuceniem. Na siłę stara się być niezależny, ponieważ ktoś kiedyś złamał jego serce. Ta skoncentrowana na sobie jednostka żyje w zmyślonej przez siebie rzeczywistości. Dzięki temu odzyskuje poczucie kontroli. Rzadko rozważa emocje innych osób. Wszystko zależy od jej własnego nastroju i interesu.

Oczywiście nie wszystkie Barany są samolubne. Te, które pracują nad swoim ego, wykorzystują wrodzoną ambicję do pomagania ludziom. Zawsze myślą o swoich bliskich i dokładają starań, by zapewnić im dobrobyt. Stają w obronie słabszych, wszędzie doszukując się sprawiedliwości. 

LEW: stawia siebie na pierwszym miejscu

Lew jest narcystyczną królową dramatu. Od urodzenia pielęgnuje swoje uzależnienie od uwagi innych. Zawsze znajdzie sposób, by przyćmić czyiś blask. W mniemaniu Lwa to on musi odegrać rolę pierwszoplanową w każdej sytuacji. Zamiast słuchać ze zrozumieniem, czeka na swoją kolej wypowiedzi. Wpada w depresję, gdy jego bliscy przestają się nim interesować. Lew myśli, że świat powinien kręcić się wokół niego. Co może być gorsze od jego własnych problemów? Co więcej, ten znak zodiaku nie uświadamia sobie swojego narcyzmu. Egoistami nazywa tych, którzy po czasie się od niego odwracają. 

Narcystyczny Lew ma szansę na poprawę. Musi tylko zrównoważyć swoją miłość do siebie z potrzebami innych. Wtedy zamieni się w lojalnego partnera i wspierającego przyjaciela. Misją Lwa jest inspirowanie innych do przełamywania własnego strachu. 

PANNA: patrzy z góry na swoje przeciwieństwa

Panna to narcyz-perfekcjonista. Uważa się na za najmądrzejszą i próbuje być wzorem do naśladowania. Patrzy z góry na ludzi, którzy według niej są leniwi, powolni czy nieodpowiedzialni. Wyznaje zasadę, że tylko ciężka praca zapewnia życiowy sukces. Daje sobie prawo do krytykowania tych wybierających ścieżkę mniejszego oporu. Osądza, wysnuwa wnioski, wytyka wady i nigdy nie przeprasza. Zachowuje się, jakby sama była pozbawiona niedoskonałości. Oczekuje, że świat zmieni się dla niej, a nie wprost przeciwnie. Jeśli oczekujesz, że pójdzie na kompromis, przygotuj się na rozczarowanie. 

Narcystyczny perfekcjonizm Panny nie oznacza, że należy trzymać się od niej z daleka. Zaletą Panny jest to, że uwielbia pomagać. Znajduje rozwiązanie dla każdego problemu. W dodatku odznacza się wielką hojnością w stosunku do swoich bliskich. Wiele zależy jednak od jej nastroju danego dnia. Panna może być zarówno bezinteresowna, jak i niepokojąco samolubna.

Co powinnaś wiedzieć o relacji z narcyzem?