Według statystyk najwięcej zaręczyn ma miejsce w grudniu (aż 19%!), a pozostałe miesiące utrzymują się na bardzo podobnym do siebie poziomie (między 6% a 9%). Lubianą datą są też nie tylko okolice Świąt, ale też walentynki. Najczęściej zaręczamy się poza naszym miejscem zamieszkania. Chcemy, żeby ten moment był idealny i dlatego szukamy oryginalnych adresów, które pomogą nam w stworzeniu romantycznej atmosfery. Niektórzy wybierają spektakularne aglomeracje, natomiast inni wolą zacisze i spokój - to oczywiste. A gdzie szukać takich miejsc, które świetnie sprawdzą się na oświadczyny? Oto lokalizacje, które uczynią ten moment jeszcze bardziej wyjątkowym.

Miejsca na zaręczyny: Balkon Julii - Włochy (Werona)

Gdzie się oświadczyć? Balkon Julii w Weronie / GettyImages

Romantyczna sceneria prosto od Wiliama Shakespeare’a, czyli balkon Julii Capuletti - idealne miejsce na zaręczyny nie tylko dla niepoprawnych romantyków. Kultowy balkon znajduje się we włoskiej Weronie i jest położony tuż obok głównego placu Piazza delle Erbe. Co więcej, miejsce da się nawet wynająć! A wszystko za sprawą Airbnb, gdzie można zarezerwować apartament z wyjściem na ten przepełniony miłością balkon.

Walentynki w Domu Julii w Weronie? W tym roku to możliwe dzięki Airbnb>>

Miejsca na zaręczyny: Skała Trolltunga - Norwegia

Gdzie się oświadczyć? Skała Trolltunga w Norwegii / GettyImages

Trolltunga to jedno z najbardziej spektakularnych i malowniczych klifów w Norwegii. Majestatycznie wysunięty klif widział już sporo oświadczyn, ale nie ma co się dziwić - otaczają go przepięknie rozlewające się jezioro oraz góra lodowa (jedno oraz drugie można ujrzeć z daleka i jest jeden z najbardziej niesamowitych widoków na świecie). Wyprawa na Trolltunga wiąże się z dłuższą wędrówką, więc będzie to miejsce w sam raz dla aktywnych par.

Miejsca na zaręczyny: Cappadocia - Turcja

Gdzie się oświadczyć? Cappadocia - Turcja / GettyImages

Znacie te romantyczne zdjęcia par, za których plecami unoszą się wielkie balony? Jeśli myśleliście, że to zwykły Photoshop, to nic bardziej mylnego. Rzecz dzieje się w Cappadocii, w samym sercu Turcji. Codziennie o świcie kilkadziesiąt balonów wznosi się, żeby podziwiać wschód słońca. Możecie zabrać się jednym z nich, a jeśli Wam się to nie uda (loty należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem) - nie martwcie się. Sam ich widok wznoszących się ponad panoramą miasta zapiera dech w piersiach.

Czarne sukienki na walentynki 2020. Zobacz najmodniejsze kreacje na święto zakochanych>>

Miejsca na zaręczyny: W drzewach - Polska

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez WDRZEWACH (@wdrzewach) Paź 8, 2018 o 11:42 PDT

Wszystkim miłośnikom harmonii z przyrodą spodoba się propozycja zaręczyn w domku na drzewie. Pensjonaty, o jakich marzyliśmy w dzieciństwie, znajdziecie w Nałęczowie. Decydując się na spędzenie czasu w “W drzewach”, macie okazję posłuchać pięknego śpiewu podczas porannego ptasiego koncertu, na który bilety macie w cenie pobytu. Dodatkowo co rano pod Waszymi drzwiami znajdziecie przepyszne śniadanie, podane w wiklinowym koszu. Przy organizacji zaręczyn bardzo chętnie pomoże Wam sam organizator, który w swojej ofercie przewiduje taki scenariusz.

Miejsca na zaręczyny: The Rock Restaurant - Zanzibar

Gdzie się oświadczyć? The Rock Restaurant - Zanzibar / GettyImages

Planujecie wspólną podróż na Zanzibar? Świetnie, ponieważ znajdziecie tam idealne miejsce na najbardziej romantyczne zaręczyny, jakie Wasza druga połówka może sobie wyobrazić. Mowa o The Rock Restaurant, do której dopływa się łodzią. Niech nie zmyli Was jej wygląd z zewnątrz (chata pokryta strzechą), gdyż w środku jest bardzo przytulnie i klimatycznie. Dodatkowo restauracja posiada taras, z którego możecie podziwiać lazurowe wody Oceanu Indyjskiego.Miejsce jest dość popularne, więc nie zapomnijcie zrobić wcześniej rezerwacji.

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe 2020, które zdążycie kupić jeszcze przed Walentynkami>>

Hanna Juszczak, Wedding Planner Wite Wianki