Najpiękniejsze upięcia ślubne: Nieład kontrolowany

To jedyna alternatywa dla rozpuszczonych włosów, na jaką od czasu do czasu pozwala sobie Jeanne Damas. Uwielbiany przez Francuzki koczek jest niezwykle prosty w wykonaniu, a każde niedociągnięcie będzie wyglądało jak zamierzone. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jeanne (@jeannedamas) Sty 12, 2019 o 6:00 PST

Jak zrobić: Mokre włosy wysusz tak, aby zyskały jak najwięcej naturalnej objętości, np. metodą z głową w dół. Następnie dokładnie je rozczesz i stwórz przedziałek na środku, a potem spryskaj utrwalającym, termoochronnym sprayem. Tego rodzaju upięcie najpiękniej wygląda w połączeniu z delikatnie kręconymi, falowanymi włosami. Jeśli Twoje włosy są naturalnie proste, użyj stożkowej lokówki o niewielkiej średnicy. Gdy zakręcone pasma wystygną, dokładnie je rozczesz i spryskaj mgiełką z solą morską. Upinanie? Delikatnie złap włosy na czubku głowy i zwiąż w luźny kok. Wypuść pasma grzywki i kilka pasm z koczka, podpinając je potem wsuwkami. 

Najpiękniejsze upięcia ślubne: Pół na pół

Pół związane, a pół rozpuszczone upięcia idealnie komponują się z sukniami w stylu retro i minimalistycznymi sukienkami o kroju slip. Najważniejszy element? Spinka. Najlepiej vintage, wyjęta z szuflady babci. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Solange Smith (@solangesmith) Wrz 16, 2019 o 2:35 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sabina Socol (@sabinasocol) Maj 25, 2020 o 7:03 PDT

Jak zrobić: Tworząc tego rodzaju upięcie nie musisz zbyt dużo kombinować ze strukturą swoich włosów. Pozostaw ją naturalną - taką, jaka jest od razu po ich wysuszeniu. Jeśli chcesz, możesz także wyprostować pasma wywijając ich końcówki na zewnątrz (tak jak na 2 zdjęciu). Przed spięciem włosów, warto spryskać je nabłyszczającym sprayem. Przechodząc do upięcia - zbierz część (tę ponad uchem) włosów w mały kucyk z tyłu głowy. Do jego związania możesz użyć cienkiej gumki do warkoczyków. Następnie, w miejsce gumki, wepnij ozdobną spinkę. Wypuść cienkie, okalające twarz pasma grzywki. 

Najpiękniejsze upięcia ślubne: Dodatki górą! 

Z klasycznego jedwabiu, organzy i pereł, o kształcie oversize i te z kokardą - w tym sezonie najpiękniejsze dodatki do włosów zastępują welony. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Daphné Moreau (Mode&TheCity) (@daphnemoreau) Lip 22, 2020 o 11:55 PDT

Jak zrobić: Umyte włosy wysusz na dużej, okrągłej szczotce lub wygładź za pomocą prostownicy. Grzywkę ułóż tak jak zawsze. Włosy, podnieś delikatnie za pomocą małego grzebienia do nadawania objętości, a następnie ostrożnie je wygładź. Wszystkie pasma zbierz nisko, nad karkiem w gładki kucyk i zwiąż wybraną gumką. Piękne modele znajdziesz w ofercie takich marek, jak Moye, Teya, Ania Kuczyńska czy Sotho. 

Najpiękniejsze upięcia ślubne: Minimalistyczne i wygładzone

Uwielbia je Camille Charriere i Léa-Elisabeth. Odnajdą się zarówno w prostych, nowoczesnych stylizacjach, jak i tych bardziej maksymalistycznych czy nawet boho. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Camille Charriere (@camillecharriere) Maj 21, 2020 o 3:05 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Léa-Elisabeth (@lea.elisabeth.a) Lis 11, 2018 o 3:23 PST

Jak zrobić: Umyte włosy wysusz przy pomocy okrągłej szczotki lub wygładź prostownicą. Pasma zbierz tak, jakbyś chciała związać je w klasyczny koński ogon, a następnie skręć je tak, żeby zaczęły się naturalnie zwijać, a następnie zepnij dużą klamrą. Całość utrwal lakierem. 

Czytaj też: Makijaż ślubny jesień 2020: 5 największych trendów>>