Oprócz regularnych kolekcji, Gosia Baczyńska chętnie projektuje na zamówienie - kreacje balowe dla gwiazd, suknie ślubne dla stałych klientek. O modzie ślubnej z atelier na Floriańskiej 6 w Warszawie było głośno na długo przed oficjalną premierą. Suknie regularnie pojawiały się w sesjach zdjęciowych i na wykwintnych weselach. Część z nich zaprezentowały klientki projektantki na wybiegu, a właściwie na schodach Pałacyku Królikarnia. To tam Gosia Baczyńska urządziła symboliczne Kryształowe Wesele - świetną, kameralną imprezę z recitalem Ewy Bem i koncertem Tymona Tymańskiego.

Po 15 latch działalności i hucznych obchodach rocznicy swoich "zaślubin z modą", Gosia Baczyńska wprowadza do atelier pierwszą kompletną kolekcję GB White. Suknie nadal są szyte na miarę, ale klientka będzie mogła przymierzyć, dotknąć, oswoić się z gotowym, odszytym modelem.

Także stylistyka pozostaje rozpoznawalna - projektantkę nadal pasjonuje moda lat 20. i 30., ultraromantyczny klimat retro. Koronki są wszechobecne, a odniesienia do Dwudziestolecia są przełamane przez nowoczesne akcenty - prowokująco niewykończone tkakiny czy seksownie wyeksponowane plecy czy nogi.

Suknie ślubne na 2013 od polskich projektantów >>>