Oprócz regularnych kolekcji, Gosia Baczyńska chętnie projektuje na zamówienie - kreacje balowe dla gwiazd, suknie ślubne dla stałych klientek. O modzie ślubnej z atelier na Floriańskiej 6 w Warszawie było głośno na długo przed oficjalną premierą. Suknie regularnie pojawiały się w sesjach zdjęciowych i na wykwintnych weselach. Część z nich zaprezentowały klientki projektantki na wybiegu, a właściwie na schodach Pałacyku Królikarnia. To tam Gosia Baczyńska urządziła symboliczne Kryształowe Wesele - świetną, kameralną imprezę z recitalem Ewy Bem i koncertem Tymona Tymańskiego.

Po 15 latch działalności i hucznych obchodach rocznicy swoich "zaślubin z modą", Gosia Baczyńska wprowadza do atelier pierwszą kompletną kolekcję GB White. Suknie nadal są szyte na miarę, ale klientka będzie mogła przymierzyć, dotknąć, oswoić się z gotowym, odszytym modelem.

Także stylistyka pozostaje rozpoznawalna - projektantkę nadal pasjonuje moda lat 20. i 30., ultraromantyczny klimat retro. Koronki są wszechobecne, a odniesienia do Dwudziestolecia są przełamane przez nowoczesne akcenty - prowokująco niewykończone tkakiny czy seksownie wyeksponowane plecy czy nogi.

Suknie ślubne na 2013 od polskich projektantów >>>

Nicholas Kirkwood, kolekcja jesień-zima 2012/2013 Nicholas Kirkwood, kolekcja jesień-zima 2012/2013

Nie bez znaczenia są tu dodatki. Gosia Baczyńska chce ubierać klientkę od stóp do głów, więc atelier na Floriańskiej jest pełne obuwia i akcesoriów. Szpilki z pokazu to dzieło kultowego projektanta obuwia Nicholasa Kirkwooda, który oprócz własnej marki jest też odpowiedzialny za Pollini i buty na pokazy Erdem i Peter Pilotto.

GB White kolekcja ślubna Gosi Baczyńskiej / fot. FB Gosia BaczyńskaGB White kolekcja ślubna Gosi Baczyńskiej / fot. FB Gosia Baczyńska

Ozdoby do włosów są marki Jennifer Behr. Amerykańska projektantka akcesoriów od dawna współpracuje z Baczyńską, jedyną dystrybutorką jej dzieł w Polsce. Z okazji premiery GB White, Behr stworzyła czepiec ślubny, inspirowany polską tradycją. Podczas pokazu towarzyszył sukni z prasowanego jedwabiu w stylu orientalnym, zabudowanej pod szyją i odważnie odsłaniającą całe plecy.

GB White kolekcja ślubna Gosi Baczyńskiej / fot. FB Gosia Baczyńska

Jedna z piękniejszych sukni pokazu została wyszyta przydymionymi kamieniami i zestawiona z ciemnymi dodatkami (szpilki z nowej kolekcji Kirkwooda!). Kryje w sobie niespodziankę - dół sukni jest odpinany, więc pozwala na błyszkawiczną zmianę stylu po oficjalnej części uroczystości ślubnej.

GB White kolekcja ślubna Gosi Baczyńskiej / fot. FB Gosia Baczyńska

Wszystkie suknie znajdziecie w galerii - od buntowniczego garnituru z tradycyjnym welonem do połyskujących sukni w aplikacje przypominające wzór paisley w wersji makro.