Suknie ślubne Vera Wang to dla amerykańskich panien młodych symbol statusu i najlepszego wzornictwa w dziedzinie mody na tę specjalną okazję. Są popularne, mimo niebotycznych cen, a przede wszystkim wyznaczają trendy dla tańszych marek. W roku 2013 projektantka odważnie eksperymentowała. Starała się pozyskać klientki z Azji dzięki kolekcji w czerwieni, chińskim kolorze szczęścia i powodzenia. Zszokowała rynek prezentując modę ślubną w czerni, uszytą z dekonstrukcyjnym zacięciem. W najnowszej kolekcji wraca do klasyki, choć nadal bawi się konwencją. Nowe suknie ślubne Vera Wang mają wiele wspólnego z prêt-à-porter.

Z wybiegów regularnych pokazów mody suknie ślubne Vera Wang czerpią przede wszystkim kod kolorystyczny - hit wiosny 2013, czyli kontrastowe połączenie czerni i bieli. Z kolei ze swojej kolekcji prêt-à-porter projektantka przemyciła bardzo długie skórzane rękawiczki. Zwróćcie też uwagę na nieregularne oczka ażurów. Nałożone na suknie ślubne jako wierzchnia warstwa, kojarzą się z estetyką duetu Proenza Schouler

Poza tym nowa kolekcja Very Wang wykorzystuje motywy, które przyniosły projektantce sławę i prestiż. Jej suknie ślubne są bardzo dekoracyjne, ale subtelność koronek, aplikacji i szyfonów sprawia, że na pierwszy rzut oka wyglądają skromnie i klasycznie. To właśnie kwintesencja ślubnej elegancji - bez ostentacji, ale z luksusowym wykończeniem. 

Suknie ślubne Vera Wang wiosna 2014 w GALERII >>>

Czytaj dalej:

Suknie ślubne Carolina Herrera wiosna 2014 >>>

Vera Wang jesień-zima 2013/2014 >>>