Najważniejsze wydarzenie towarzyskie tego roku w Polsce, czyli ślub córki prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i syna byłego posła SLD, Tadeusza Badacha. Ceremonia odbyła się w warszawskiej Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Na tę szczególną okazję Aleksandra Kwaśniewska wybrała suknię projektu Sabriny Pilewicz (z kryształkami Swarovskiego), a Pan Młody Kuba Badach, wystąpił w smokingu od Tomasza Ossolińskiego

Wesele odbyło się w ekskluzywnym hotelu Narvil w Serocku. Do legendy przeszło menu: łosoś, zupa z raków i kaczka w polskich ziołach, a także limitowana edycja ciemnego piwa o nazwie Honey Moon. Było też bardzo romantycznie. Kuba zadedykował Oli wieczorny koncert.

Drew Barrymore w magazynie People (fot. people.com)

Niepokorna aktorka musiała przejść kilka odwyków, żeby wreszcie dojrzeć. Miała za sobą wiele nieudanych związków, w tym dwa małżeństwa – z aktorem Jamie Waltersem i komikiem Tomem Greenem. Jednak w 2011 roku nastąpił przełom. Drew Barrymore poznała kolekcjonera sztuki Willa Kopelmana. W styczniu tego roku ogłosili zaręczyny, a w czerwcu odbył się ślub w Montecito w Kalifornii. 

Drew w szóstym miesiącu ciąży wyglądała zjawiskowo w sukni ChanelWśród gości pojawiła się przyjaciólka aktorki Cameron Diaz oraz Reese Witherspoon, Jimmy Fallon i Busy Phillips. Ceremonię przygotowała znana organizatorka ślubów Yifat Oren. Ślub odbył się w tradycyjnym obrządku żydowskim.

Camila Alves i Matthew McConaughey w magazynie People (fot. people.com)

Brazylijska modelka i amerykański aktor poznali się w 2007 roku. Rok później parze urodził się syn Levi Alves McConaughey, a w 2010 roku córka Vida. Na oświadczyny Matthew McConaughey'a Camila Aves musiała jednak poczekać jeszcze rok, a dokładnie na Boże Narodzenie. 

Ten szczególny dzień nastąpił 9 czerwca. W ceremonii, która odbyła się w ich domu w Austin, udział wzięła najbliższa rodzina i przyjaciele. Razem 120 osób, a wśród nich Reese WitherspoonKenny Chesney i Woody Harrelson. Suknię panny młodej zaprojektowała Ducarmo Castelo Branco, prywatnie przyjaciółka rodziny Alves. 

Margherita Missoni (fot. twitter.com)

Wnuczka tworców marki Missoni, modelka i początkująca aktorka wymyśliła, że jej wesele z Eugenio Mossem będzie w stylu cygańskim. Ślub odbył się w małym miasteczku Brunello we Włoszech. Co ciekawe, suknię Margherity zaprojektował przyjaciel rodziny – Giambattista Valli, a nie jeden z członków klanu Missonich. Na przyjęciu weselnym pojawiła się Franca Sozzani, Carine Roitfel, Suzy Menkes i Stefano Tonchi. Gościom ubranym w stylu pasującym do dekoracji weselnych przygrywała cygańska kapela.

Jared Followill i Martha Patterson (fot. justjared.com)

Ostatni kawaler z zespołu Kings of Leon w ubiegłą sobotę wziął ślub z modelką Marthą Patterson. Para zaręczyła się w kwietniu tego roku po zaledwie kilku miesiącach znajomości. Ceremonia odbyła się w miejscowości Charlotte w stanie Tennessee. 

Panna młoda miała na sobie sukienkę projektu Monique Lhuillier, natomiast Jared Followill garnitur Gucci. Po ślubie pan młody na swoim profilu na Twitterze umieścił zdjęcie ze świeżo poślubioną żoną, z podpisem: "Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie".

Za organizację tego wydarzenia odpowiedzialna była Sharon Sacks, która również pracowała przy ślubie Caleba Followilla i Lily Aldridge.

Priscilla Chan i Mark Zuckerberg (fot. Allyson Magda/Polaris/East News)

Wiadomość o tym ślubie zelektryzowała cały świat. O zmianie swojego stanu cywilnego Mark Zuckerberg powiadomił wszystkich oczywiście przez Facebooka.

Para z dziewięcioletnim stażem pobrała się 19 maja w ogrodzie na tyłach domu Marka w Palo Alto w Kalifornii. Zaproszono około stu osób, wszyscy sądzili, że będą świętować ukończenie szkoły medycznej przez Priscillę ChanCeremonia była skromna. Zostali na nią zaproszeni tylko najbliżsi znajomi. Tego samego dnia założyciel portalu społecznościowego wprowadził swoją firmę na giełdę.

Panna młoda na tę okazję wybrała suknię od amerykańskiej projektantki Claire Pettibone.

Anne Hathaway wzięła ślub w sukni od Valentino (fot. East News)

Anne Hathaway do ostatniej chwili nie zdradziła daty ślubu z aktorem i projektantem biżuterii Adamem Shulmanem. Tydzień wcześniej pojawiła się jedynie informacja, że suknię ślubną dla panny młodej zaprojektuje Valentino Garavani

Uroczystość na 180 osób odbyła w regionie Big Sur w Kalifornii. Ślub w tradycyjnym obrządku żydowskim został zorganizowany przez Yifat Oren (tak samo jak u Natalie Portman). 

Para była zaręczona od listopada zeszłego roku. Ale nic nie wskazywało na to, że szykują wesele. Aktorka przez ostatnie miesiące pracowała przy filmach "Mroczny rycerz powstaje" i "Nędznicy".