Znaki zodiaku a toksyczne związki

Szczęśliwy związek to taki, w którym partnerzy ze sobą rozmawiają, darzą się szacunkiem i nie przekraczają zdrowych granic. Wiedzą, jak wzajemnie się wspierać. Zamiast wytykać sobie słabości, motywują się do stania się najlepszą wersją siebie. Promują swój wewnętrzny wzrost i razem spełniają swoje marzenia. Nie nadmuchują konfliktu, tylko podejmują pracę nad jego rozwiązaniem. Dają przykład tym, którzy podświadomie wikłają się w toksyczne relacje. 

W niezrównoważonej relacji jeden partner przyjmuje rolę "dawcy-ratownika", a drugi "biorcy-ofiary".

Astrologia wyróżnia 4 znaki zodiaku z tendencją do wchodzenia w dysfunkcyjne związki. Te osoby szukają spełnienia u boku kogoś, kto nie może im go dać. Grozi im współzależność - czy ten schemat powraca w twoim życiu miłosnym? Aby to zbadać, weź pod uwagę swój znak zodiaku słońca i znak wschodzący. 

LEW (23 lipca - 22 sierpnia)

Kiedy nauczysz się na swoich błędach, będziesz w stanie stworzyć stabilną relację, w której kłótnie przestaną być twoją codziennością. Z natury masz jednak tendencję do wybierania sobie trudnych partnerów. W dodatku sama karmisz się dramatem i poszukujesz intensywnych emocji. Regularnie testujesz, jak daleko może posunąć się twój kochanek. Zapraszasz do swojego serca osoby mające destrukcyjne skłonności. Jesteś żywiołem ognia, a więc powinnaś nauczyć się panować nad swoim żarem. Uważaj na związki sprawiające, że ktoś gasi twój płomień i nie pozwala ci być w stu procentach sobą. Zamiast żyć na cudzych zasadach, znajdź kogoś, kto obdarza cię pełną akceptacją.

WAGA (23 września - 22 października)

Jako Waga, na pewno masz problem z byciem niezależną w związkach. Próbujesz na siłę uszczęśliwić partnera i zatracasz się w nim dla dobra relacji. Wchodzisz w rolę męczennicy, która rezygnuje z własnego życia. Próbujesz się zbliżyć, lecz wewnętrzne napięcie powoduje w tobie dystans emocjonalny. 

Waga niemal zawsze wchodzi w związek współzależny. Problemy drugiej połówki bezpośrednio wpływają na jej nastrój i codzienne życie. 

Rządzi tobą Wenus, a więc z natury lubujesz się w harmonii. Jednak dążąc do osiągnięcia równowagi, unikasz konfrontacji i konfliktów. Przyjmujesz pasywną postawę, żeby tylko nie rozzłościć swojego partnera. Niestety, piętrzące się problemy posuwają cię do granic wytrzymałości. Zamiast marnować swoje zdrowie, powinnaś postawić na szczerość. Mów otwarcie o swoich uczuciach. Pozwól, by ktoś pokochał cię za to, kim naprawdę jesteś. 

SKORPION (23 października - 21 listopada)

Skorpiony mierzą się z nadmiernym przywiązaniem. Twoja miłość do kogoś przeradza się w obsesję, a to może stanowić poważny problem. Zazdrość, podejrzliwość i potrzeba kontroli przeradzają twój związek w toksyczną więź. Niechcący wydobywasz z drugiej połówki jej najciemniejsze cechy osobowości. Zamiast zanurzać się w mroku, podaruj swojemu partnerowi większą przestrzeń. Wbrew pozorom poluźnienie ucisku sprawi, że twój ukochany dobrowolnie będzie chciał z tobą być. 

Skorpion sam czyni swój związek toksycznym, a następnie tkwi w nim przez wiele lat.

RYBY (19 luty - 20 marca)

Czy przypadkiem nie tkwisz w związku z kimś, kto probuje mieć cię na wyłączność? Toksyczny partner może ograniczać twój kontakt z przyjaciółmi i rodziną. Chce, żebyś mu się podporządkowała, jednak taki schemat nie działa na dłuższą metę. Niestety, jako ugodowa Ryba, miewasz problemy ze stawianiem jasnych granic. Kiedy czujesz, że coś złości twojego partnera, poddajesz się bez walki. Twoje potrzeby zostają zepchnięte na drugi tor. 

Ryby płyną z prądem emocji partnera, zapominając o kierunku, w którym chciałaby poruszać się ich własna dusza. 

Podejmij się szczerych rozmów ze swoim partnerem dotyczącą twoich oczekiwań od związku. Jeśli w twoim związku nie ma miejsca na dialog, czym prędzej się z niego wydostań. Możesz też skorzystać z terapii dla par, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy.