Kadencja Marca Bohana w domu mody Dior była niezwykła. Zajmował to stanowisko dłużej niż sam założyciel marki, Christian Dior. Urodzony 22 sierpnia jako syn bankiera i modystki, wcześnie zafascynował się modą, a jego kariera w branży rozpoczęła się od stanowisk w pracowniach Jean Patou i Robert Piguet, zanim został wybrany na następcę słynnego Yves Saint Laurenta w domu mody Dior w 1961 roku. W tym czasie Dior był pogrążony w chaosie z powodu kontrowersyjnej kolekcji beatnik couture Saint Laurenta. Mimo to kolekcja Bohana "Slim Look", charakteryzująca się rozkloszowanymi kształtami i koszulowymi sukienkami, spotkała się z ogromnym sukcesem i uznaniem.

Wpływ Bohana wykraczał poza świat mody, tworząc historyczne kreacje, takie jak królewski strój koronacyjny cesarzowej Farah Diba z Iranu w 1967 roku oraz suknie ślubne królowej Szwecji Silvii i księżniczki Karoliny z Monako. Odegrał też kluczową rolę w rozszerzeniu obecności marki Dior na rozkwitający rynek zapachów.

Szkic sukni ślubnej księżniczki Karoliny z Monako / Marc Bohan

Bernard Arnault, prezes i dyrektor generalny LVMH, spółki do której należy Dior, pochwalił wkład Bohana, mówiąc: "Atelier Maison Dior mają wobec niego ogromny dług wdzięczności za dostrzeżenie, w czasach, gdy nie było to już oczywiste, niewyczerpanego bogactwa ich rzemieślniczego dziedzictwa i wyjątkowych technik. Jeśli płomień francuskiej kreatywności i savoir-faire, który cierpliwie i nieustannie pielęgnował, płonie dziś jasno na całym świecie, to w dużej mierze dzięki niemu".

Znany ze swojej powściągliwej natury i zamiłowania do projektowania ubrań dla "prawdziwych kobiet", kreacje Bohana ucieleśniały ponadczasowe pojęcie piękna. W wywiadzie z okazji 25-lecia pracy w domu mody Dior podkreślił:

"Tworzę ubrania dla prawdziwych kobiet, nie dla siebie, nie dla manekinów i nie dla magazynów mody. Abstrakcyjne twory chętnie zostawiam innym".

Jego kreacje były wybierane przez szereg znakomitych klientek, w tym między innymi Marlenę Dietrich, Sophię Loren, Brigitte Bardot i Nastassję Kinski. Filozofia projektowania Bohana koncentrowała się na konserwatywnym dobrym guście przetykanym humorem i inteligentnymi odniesieniami. Jego charakterystyczne projekty to między innymi garnitury z krótkimi marynarkami, spodnie połączone z długimi kamizelkami, bluzki ozdobione falbankami Pierrot i sukienki z kokardkami typu pussycat. To jemu przypisuje się wprowadzenie pierwszej spódnicy midi, bluzek z falbanami i makijażu inspirowanego latami czterdziestymi.

Jednym z najważniejszych osiągnięć Bohana była popularyzacja designerskiej odzieży dziecięcej, zainspirowana jego własną córką, Marie-Anne, która posłużyła jako pierwsza modelka kolekcji dziecięcej Dior. Stworzył także mini wersje swoich projektów dla córki Elizabeth Taylor, Marii Burton, ugruntowując ten trend.

W 1989 roku Bohan musiał stawić czoła zaskakującym zmianom, gdy Bernard Arnault wymienił go na stanowisku dyrektora kreatywnego Dior na włoskiego projektanta Gianfranco Ferré. Pomimo tego, jego wpływ na modę pozostał niezatarty, szczególnie w szykownym stylu lat sześćdziesiątych, który w ostatnich latach przeżywa swój renesans.