Medycyna estetyczna potrafi niezwykle pomóc w dążeniach do upragnionej sylwetki. Odpowiednio dobrane urządzenia oraz zabiegi pozwalają na poprawę ogólnego wyglądu naszej skóry (poprawy jędrności i struktury), a także stanowią uzupełnienie w terapii redukcji tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała. W wielu przypadkach efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale najczęściej dla pełni efektu wymagana jest procedura, która składa się z kilku zabiegów. „Medycyna estetyczna to nie tylko sposób na to, aby zatrzymać czas dla naszej skóry twarzy i ciała, ale także szansa na poprawę samopoczucia i zdrowia niezależnie od wieku” – podkreśla lekarz medycyny estetycznej Ewa Rybicka z kliniki EsteticaNova, „pamiętajmy, że starania o upragnione ciało dla każdej z nas oznaczają co innego, czasami walczymy z nadmierną tkanką tłuszczową, a innym razem z bliznami np. po cesarskim cięciu. Ważne, aby procedura była dobrana odpowiednio do potrzeb konkretnego pacjenta”, dodaje ekspertka.  

-Jakie zabiegi lub terapie łączone rekomenduje Pani na lato? 

Ewa Rybicka: Bardzo dobrym połączeniem zabiegów na ciało u pacjentów z cellulitem tłuszczowym jest fala uderzeniowa Z Wave z drenażem Icoon. Fala powoduje pobudzenie skóry i tkanki podskórnej wnikając do 4 dm w głąb ciała. Efektem jest wzrost metabolizmu tkanki, pobudzenie oczyszczania tkanki, udrażnianie, uciśniętych przez złogi toksyn gromadzonych w tkance tłuszczowej, naczyń krwionośnych. Dzięki temu ostatniemu działaniu tkanka jest lepiej odżywiona, utleniona, nawilżona, a po kilku zabiegach skóra staje się gładsza i milsza w dotyku. Jeżeli na końcu zabiegu dodatkowo zrobimy drenaż ciała urządzeniem Icoon, efekty będą jeszcze szybsze. W przypadku dużej wiotkości skóry bardzo lubię zacząć terapię od mezoterapii na ciało. Doskonale sprawdzają się ampułki firmy Mesoestetic, z których komponuję indywidualne dobrane do potrzeb pacjenta koktajle. Tak nawilżona skóra lepiej poddaje się zabiegom radiofrekfencji połączonej z ultradźwiękami Exillis. Pacjentom mierzącym się z  rozstępami i bliznami na ciele rekomenduję pełną procedurę zabiegową z urządzeniem DERMAPEN™

Czy można te zabiegi wykonywać latem?  

Ewa Rybicka – Oczywiście. Nasze pacjentki uwielbiają je i ok 6-8 tygodni przed urlopem wracają na pełne serie, aby ciało wyglądało pięknie podczas letniego wypoczynku. Zabiegiem na twarz, który jest nowością w naszej klinice, a możemy wykonywać go przez cały rok, również przed i po urlopie jest KARISMA. To preparat odpowiedzialny za biostymulację i bioregenerację skóry twarzy. Wyjątkowość tego biostymulatora, który jednocześnie jest soft fillerem polega na jego składzie – rh kolagen zawarty w KARISMA jest naturalny i biozgodny z ludzkim, dlatego ryzyko wystąpienia powikłań i reakcji niepożądanych jest znikome.  

Które z zabiegów odchudzają, a które ujędrniają? 

Ewa Rybicka - Typowym zabiegiem modelującym i usuwającym niechciany tłuszczyk jest Kriolipoliza Z lipo połączona z falą uderzeniową Z wave. Można ją zastosować z powodzeniem u wszystkich osób, nawet bardzo szczupłych, które chcą pozbyć się opornej tkanki tłuszczowej z boczków czy brzucha. Ilość zabiegów zależy od grubości fałdu tłuszczowego. Na wyszczuplenie możemy zadziałać też przez pobudzenie metabolizmu tkanki tłuszczowej, stosując Exillis lub falę uderzeniową, zwłaszcza gdy pacjent wkłada choć troszkę uważności w dietę i dołącza wysiłek fizyczny, daje to wspaniałe modelowanie sylwetki oraz utratę kilogramów. 

Jak możemy przygotować ciało do opalania? 

Ewa Rybicka - Każdy zabieg pobudzający skórę oraz poprawiający jej metabolizm i nawilżenie spowoduje, że opalanie, oczywiście przy zastosowaniu filtrów SPF 30-50, będzie bezpieczne i przyjemne. Ale uwaga, słońce to przyjemność, ale i zagrożenie. Szczególnie w okresie letnim powinniśmy pamiętać o kontroli ciała pod kątem zmian skórnych, pieprzyków. W tym temacie mogę przedpremierowo zapowiedzieć NEVISCOPE, czyli nakładkę na telefon, dzięki której pacjent z każdego miejsca na ziemi może zrobić bardzo dokładne zdjęcie (jakość odpowiadająca dermatoskopowi) swojego znamienia i skonsultować je z lekarzem. A poza tym, wakacje to czas odpoczynku, więc niezbędny będzie dobry humor, ale na to nie ma urządzeń :)