Tom Hanks o wykrytym u siebie i jego żony koronawirusie poinformował w oficjalnym oświadczeniu i w poście na swoim instagramowym koncie.

„Czuliśmy się trochę zmęczeni, jakbyśmy byli przeziębieni, bolało nas ciało” - powiedział aktor. „Rita poczuła dreszcze i miała gorączkę. Żeby zachować się odpowiedzialnie, poddaliśmy się testowi na koronawirusa i okazało się, że jego wynik jest pozytywny" - powiedział Hanks.

Idris Elba zarażony koronawirusem. W jakim stanie jest aktor? >>

Aktor dodał, że z żoną pozostaną na obserwacji i w izolacji tak długo, jak wymagać będzie tego ich zdrowie i bezpieczeństwo publiczne. "Będziemy informować o naszym stanie" - zapewnił swoich fanów Hanks także na Instagramie, wrzucając post ze zdjęciem rękawiczki medycznej w pojemniku na niebezpieczne odpady.

Oświadczenie brzmi spokojnie, ale trzeba pamiętać, że Tom Hanks cierpi na cukrzycę typu 2 a jego żona stoczyła walkę z nowotworem i jest po podwójnej mastektomii. Oboje mają 63 lata i są w grupie wysokiego ryzyka.

Celine Dion zarażona koronawirusem? Gwiazda odwołuje koncerty >>

Koronawirus dotarł już do Stanów Zjednoczonych. Dziś w nocy Donald Trump wstrzymał na 30 dni wszystkie podróże z krajów europejskich do USA.

 Wczoraj z powodu pandemii Covid-19 zawieszono sezon meczowy amerykańskiej ligi koszykówki NBA. Koronawirusa wykryto u Rudy'ego Goberta, jednego z zawodników drużyny Utah Jazz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hello, folks. Rita and I are down here in Australia. We felt a bit tired, like we had colds, and some body aches. Rita had some chills that came and went. Slight fevers too. To play things right, as is needed in the world right now, we were tested for the Coronavirus, and were found to be positive. Well, now. What to do next? The Medical Officials have protocols that must be followed. We Hanks’ will be tested, observed, and isolated for as long as public health and safety requires. Not much more to it than a one-day-at-a-time approach, no? We’ll keep the world posted and updated. Take care of yourselves! Hanx!

Post udostępniony przez Tom Hanks (@tomhanks) Mar 11, 2020 o 6:08 PDT

AKTUALIZACJA

Do stanu zdrowia rodziców odniósł się na Instagramie syn Toma Hanksa i Rity Wilson - Chet Hanx. "Ich stan jest dobry, czują się dobrze i nie wzniecają paniki. Rozmawiałem z nimi przez telefon. Poddali się koniecznym procedurom i myślę, że nie ma się czym martwić. Doceniam wasze zainteresowanie - dużo miłości" - napisał w swoim poście Chet. 

Wiadomo już, że Tom Hanks i jego żona przylecieli do Australii już jako nosiciele koronawirusa. Oboje pozostaną w szpitalu w Gold Coast przez 14 dni.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez (@chethanx) Mar 11, 2020 o 7:16 PDT