Od kilkunastu tygodni temat koronawirusa nie schodzi z pierwszych stron gazet i portali internetowych, bez względu na kraj, w którym są wydawane. Oprócz powiększającej się liczby zarażonych, coraz częściej dochodzą do nas również informacje o kolejnych gwiazdach, sportowcach i politykach zakażonych COVID-19. Kolejną znaną osobą z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa jest Idris Elba. 

Idris Elba zarażony koronawirusem. W jakim stanie jest aktor?

Fani aktora dowiedzieli się o wszystkim na Twitterze. Idris Elba zamieścił na serwisie społecznościowym wiadomość i wideo do swoich obserwatorów. "Dziś rano otrzymałem pozytywne wyniki testu na Covid 19. Czuję się dobrze, jak dotąd nie mam żadnych objawów, ale zostałem odizolowany, ponieważ dowiedziałem się o mojej ekspozycji na wirusa. Zostańcie w domu i bądźcie racjonalni. Będę was informować o tym, jak sobie radzę. Nie panikujcie" - napisał Brytyjczyk.

W wideo Idris Elba opowiada jak doszło do zrobienia testu. Okazało się, że gwiazdor miał styczność z zakażoną osobą, dlatego najpierw zdecydował się na kwarantannę, a potem na test. Jego żona Sabrina nie wykazuje żadnych oznak zachorowania na koronawirusa. W mediach pojawiła się informacja, że Elbę mogła zarazić Sophie Trudeau, żona premiera Kanady, z którą 47-letni Idris spotkał się 4 marca na wydarzeniu WE Day UK.

Przypomnijmy, obecność koronawirusa w swoich organizmie ujawnili m.in. Olga Kurylenko, Rudy Gobert i Donovan Mitchell, zawodnicy drużyny Utah Jazz, piłkarz Daniele Rugani oraz Tom Hanks i Rita Wilson. Amerykański aktor i jego żona wyszli ze szpitala w Queensland po pięciu dniach i teraz odbywają kwarantannę w wynajętej posiadłości w Australii. 

Idris Elba ma na swoim koncie takie produkcje jak "Luther", "Pacific Rim", "Gra o wszystko", "Mroczna wierza", "Thor" czy "Prometeusz".