Światowa premiera filmu "The Other Lamb", którego reżyserką jest Małgorzata Szumowska, będzie mieć miejsce we wrześniu na MFF w Toronto. Natomiast europejska premiera odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian. To nie koniec, film obejrzą też widzowie BFI London Film Festival. 

Festiwal Filmowy w Gdyni 2019: filmy w konkursie głównym. Poznaj nominowanych >>

"The Other Lamb" to produkcja anglojęzyczna, pierwsza w karierze reżyserki "Twarzy". Thriller opowiada historię młodej dziewczyny wychowanej w sekcie, która pod wpływem mistycznego przeżycia doświadcza wizji. Z czasem zaczyna podważać nauki przywódcy grupy nazywanego - "Pasterzem". Producentami najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej są ludzie odpowiedzialni za sukces "Drive" i "Whiplash". W obsadzie znaleźli się: Raffey Cassidy - znana m.in. z filmu  „Zabicie świętego jelenia” i "Kraina jutra" oraz Michiel Huisman z "Gry o tron".

Małgorzata Szumowska to jedna z najbardziej cenionych współczesnych reżyserek na świecie. W 2015 roku za film "Body/Ciało" zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera na 65. MFF w Berlinie. W 2016 za ten sam film otrzymała Europejską Nagrodę Filmową w kategorii "nagroda publiczności". Z kolei, w 2018 na 68. MFF w Berlinie zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia - Grand Prix Jury za film "Twarz".