Antycellulitowy masaż 

I wcale nie chodzi nam o szczotkę do ciała czy roller. Naszym ostatnim, ulubionym odkryciem w zakresie walki z celullitem jest mały, silikonowy kubeczek, którego działanie przypomina działanie bańki chińskiej. Sprawdzi się w zarówno w przypadku cellulitu wodnego, mieszanego jak i tłuszczowego. Jedną z najpopularniejszych marek produkującą silikonowe kubeczki jest Cellu-cup. Produkty tej firmy dostaniecie w Sephorze już od 79 złotych! 

Masaż sylikonowym kubeczkiem 

Działa on na zasadzie drenażu limfatycznego i polega na miejscowym zasysaniu partii skóry dotkniętych cellulitem. Na masaż składa się faza przesuwania, w której uciskamy tkankę oraz faza odprężenia, w której naczynia limfatyczne pozostają ponownie napełnione. Zabieg z użyciem kubeczka zaczynamy od nałożenia na skórę oliwki (antycellulitowe produkty tego typu mają w swojej ofercie m.in. marki Ziaja, Lirene i Alterra). Jeżeli chcesz wykonać masaż pod prysznicem, oliwkę możesz zastąpić wodą z żelem pod prysznic. Do tak przygotowanej skóry przykładamy mocno ściśnięty kubeczek (tak, aby pozbyć się powietrza ze środka), a następnie rozluźniamy uchwyt i przeciągamy masażer po skórze, zawsze w stronę serca. Taki ruch wykonujemy przez 3 minuty, a następnie przeciągamy go od lewej do prawej przez minutę. 

Po jakim czasie widać pierwsze efekty? Niektóre recenzentki podają, że zmianę w wyglądzie skóry zauważyły już po tygodniu stosowania. W przypadku większych problemów z cellulitem pojawienie się pierwszych, pożądanych efektów może nastąpić po 2-3 tygodniach regularnego stosowania. Zabiegi przy pomocy kubeczka można wykonywać codziennie. Uwaga - na skórze delikatnej lub naczynkowej po masażu mogą pojawiać się siniaki. 

"Do wszystkich kosmetyków i gadżetów antycellulitowych podchodzę zawsze bardzo sceptycznie. Namówiona przez koleżankę kupiłam Cellu-Cup, jest to odpowiednik masażu bańką chińską do wykonania w zaciszu domowym. Na początku można odczuwać dyskomfort z czasem skóra przyzwyczaja się jednak do masażu i jest coraz lepiej [..] Przy systematycznym stosowaniu przez miesiąc zauważyłam zmniejszenie widoczności cellulitu. Świetny gadżet polecam wszystkim wypróbować!" - napisała na stronie perfumerii Sephora jedna z recenzentek produktu. 

Czytaj też: Jak pozbyć się cellulitu w miesiąc? Przestrzegaj tych 5 zasad