HUAWEI FreeClip: słuchawki i biżuteria w jednym?

Zaawansowane technologie rewolucjonizują i na nowo definiują modę. HUAWEI FreeClip to pierwsze słuchawki marki HUAWEI, które powstały zgodnie z ideą „Fashion Forward”. Nowatorskie rozwiązania idą w ich przypadku w parze z wartościami estetycznymi. Urządzenie kryje w sobie innowacje, jednak na pierwszy rzut oka wygląda jak kolczyki. Podobnie jak biżuteria słuchawki mogą pełnić funkcję ozdoby, a minimalistyczny design w formie klipsa sprawia, że są uniwersalne i pasują do każdej stylizacji. Trendsetterki stracą dla nich głowę.

Słuchawki HUAWEI FreeClip / Fot. Sebastian Ćwik

Otwarta konstrukcja: najwyższej jakości dźwięk, bezpieczeństwo i komfort

Otwarta budowa to jeden z dominujących trendów wśród urządzeń klasy hi-end. Nie bez powodu. HUAWEI FreeClip składają się z trzech części: kulki akustycznej, którą wkłada się do ucha, części zewnętrznej z mikrofonem i baterią, którą umieszcza się za małżowiną, oraz łączącego je ergonomicznego, elastycznego mostka C-bridge Design. HUAWEI FreeClip stworzono na podstawie analizy kształtu uszu, dzięki czemu dopasowują się do nich idealnie.

Kolejna zaleta otwartej konstrukcji? Tego typu słuchawki pozwalają na swobodny przepływ powietrza i dźwięku – z otoczenia do ucha i odwrotnie. Słuchaj wybranej playlisty bez uśpionej czujności – w HUAWEI FreeClip usłyszysz nie tylko utwory, lecz także wszystko, co dzieje się wokół ciebie. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Nie bez znaczenia jest również ochrona prywatności, którą HUAWEI gwarantuje mimo otwartej budowy urządzenia. Marka zadbała o to, by dźwięki – od słuchanej muzyki po głos rozmówcy podczas połączenia telefonicznego – nie wydostawały się na zewnątrz. Nowatorski system akustyczny kieruje je bezpośrednio do ucha użytkownika. Z kolei dwa mikrofony współpracujące z algorytmem głębokiej sieci neuronowej (DNN) zapewniają brak zakłóceń, wzmacniając głos rozmówcy czy wyciszając hałasy w tle.

Słuchawki HUAWEI FreeClip / Fot. Sebastian Ćwik

HUAWEI FreeClip nie tracą przy tym wszystkim na wygodzie. Są ultralekkie – każda z nich waży zaledwie 5,6 g. W połączeniu z otwartą konstrukcją nie powodują dyskomfortu związanego z uciskaniem uszu. Przeciwnie – pozwalają im „oddychać”.

Na tym nie koniec innowacji. Za sprawą technologii wykrywania ich usytuowania słuchawki mogą być używane zamiennie. Urządzenie wyposażono w system, który automatycznie koryguje lewy i prawy kanał audio. Najważniejsza zaleta takiego rozwiązania? Koniec z odwiecznymi zastanawianiem się, która słuchawka jest do którego ucha. 

Współpraca z innymi urządzeniami

Twoje drugie imię to multitasking? HUAWEI FreeClip łączą w sobie estetykę i funkcjonalność. Słuchawki można sparować z dwoma urządzeniami jednocześnie i swobodnie przełączać się między nimi podczas pracy czy aktywności fizycznej. Są kompatybilne z popularnymi systemami operacyjnymi takimi jak Android, iOS i Windows. Bez problemu połączysz je ze swoim smartfonem, laptopem czy tabletem, dzięki czemu możesz nawet robić dziesięć (i więcej) rzeczy naraz, odhaczając kolejne punkty z listy zadań.

Słuchawki HUAWEI FreeClip / Fot. Sebastian Ćwik

Działają długo, ładują się błyskawicznie

Muzyka towarzyszy ci na każdym kroku? A może bez przerwy słuchasz audiobooków i podcastów? Bateria, w którą zostały wyposażone słuchawki HUAWEI FreeClip, umożliwia aż 8 godzin nieprzerwanego odtwarzania dźwięku. Z kolei dołączone do zestawu etui wyposażone w funkcję ładowania sprawia, że urządzenie działa nawet 36 godzin (pro tip: używanie tylko jednej słuchawki wydłuża żywotność akumulatora).

Dla odmiany, samo ładowanie HUAWEI FreeClip odbywa się w tempie błyskawicznym. Wystarczy na 10 minut umieścić je we wspomnianym etui, by cieszyć się 3 godzinami użytkowania. Czasochłonne nie jest również ładowanie do pełna – trwa około 40 minut.

Słuchawki HUAWEI FreeClip / Fot. Sebastian Ćwik

Stylowe i funkcjonalne – brzmi jak słuchawki idealne? HUAWEI toruje drogę rozwiązaniom, dzięki którym moda i przemysł zaawansowanych technologii stają się sobie coraz bliższe.