Czasy dominacji topornych, typowo sportowych smartwatchy właśnie mijają. Rewolucję w tym temacie wprowadza HUAWEI, który już od jakiego czasu sukcesywnie dopasowywał design swoich zegarków do potrzeb współczesnych użytkowników i użytkowniczek. Model HUAWEI WATCH GT 4, mający swoją wielką premierę wczoraj w Barcelonie, to aż 7 różnych wersji zegarka, w tym takie, które swoim wyglądem do złudzenia przypominają klasyczne, eleganckie modele na bransolecie czy skórzanym pasku. Tak, od teraz ze swoim smartwatchem nie musimy się rozstawać nawet podczas bardzo formalnych sytuacji, sprzęt od HUAWEI świetnie wygląda w towarzystwie nie tylko dresów i dżinsów, ale także wieczorowej sukni. 

Premiera HUAWEI WATCH GT 4 / mat. własne

HUAWEI WATCH GT 4 – wersja 41 mm i 46 mm

Nowość od marki dzieli się na dwie grupy. W pierwszej, 41 mm, znajdziemy wspomniane wyżej 3 eleganckie modele zegarków, które łączą zaawansowaną technologię i biżuteryjną elegancję. Druga grupa to 4 smartwatche 46 mm – od HUAWEI WATCH GT 3 wizualnie odróżnia je m.in. odważny, ośmiokątny bezel charakterystyczny dla klasycznych zegarków klasy premium. Tu także znajdziemy skórzany pasek czy bransoletę. Bez obaw jednak, obie wersje HUAWEI WATCH GT 4 świetnie się sprawdzą na siłowni czy basenie. Wszystko dzięki poziomowi szczelności IP68, klasie wodoodporności 5ATM oraz tworzywom, z których są zrobione – koperty i paski są delikatne dla skóry i łatwe do czyszczenia. Co, oprócz wyglądu, odróżnia te dwa modele z serii GT 4? Przede wszystkim czas działania na jednym ładowaniu. W przypadku 46 mm jest to do 14 dni, 41 mm zapewnia natomiast pracę do tygodnia (wszystkie wersje ładują się do 100% w ok. 100 minut). Oba wyniki są świetne, tym bardziej, że na taką żywotność baterii możemy liczyć nawet przy regularnym korzystaniu z wielu funkcji i nieustannym monitorowaniu najważniejszych parametrów (sprawdziliśmy to!). Poza tym, każdy z 7 modeli HUAWEI WATCH GT 4 daje użytkownikom niemal taki sam dostęp do funkcji sportowych i lifestylowych. Posiadaczki 41-ki nie muszą się więc obawiać, że ich zegarek będzie gorzej notował postępy w ćwiczeniach czy nie tak bacznie wspierał zdrowie. 

HUAWEI WATCH GT 4, wersja Classic / mat. własne

Smartwatch świetnie osadzony w trendach

My nie ukrywamy, że naszą uwagę przyciągnęła właśnie wersja 41 mm. Nie tylko funkcje, które kryją się w tym niewielkich rozmiarów zegarku, ale także jego wygląd robią wrażenie. Model Elite ma kopertę w kolorze złotym ze srebrną obwódką i bransoletę również ze srebrno-złotymi elementami, Elegant przypadnie do gustu fankom złota – w takim odcieniu jest zarówno jego koperta jak i bransoleta typu milanese, odsłona Classic to ponownie złota koperta, której towarzyszy skórzany, biały pasek. Brak takiego subtelnego, ale też nowoczesnego i świetnie osadzonego w trendach smartwatcha był na rynku mocno odczuwalny. Nie bez powodu cała seria HUAWEI WATCH GT 4 promowana jest sloganem „Fashion Forward”. Uniwersalność i ponadczasowość to słowa klucze, które autorytety w branży mody odmieniają od wielu sezonów przez wszystkie przypadki. HUAWEI WATCH GT 4 świetnie się w to wpisuje, bo jego design pasuje niemal do wszystkiego. 

Najciekawsze funkcje HUAWEI WATCH GT 4

Nowy smartwatch od HUAWEI to całe mnóstwo nowych i ulepszonych funkcji, które docenią nie tylko gadżeciarze i zapaleni sportowcy. Posiadanie ogromnej ilości trybów sportowych (ponad 100) jest niemal oczywiste w przypadku nowoczesnego smartwatcha. Twórcy HUAWEI WATCH GT 4 dodali jednak kilka ciekawych, rzadko spotykanych w tego typu urządzeniach dyscyplin, jak np. piłka nożna czy e-sport. Dodatkowo, system pozwala na stworzenie inteligentnych planów biegowych i sportowych, które przygotują nas do zawodów lub po prostu pomogą osiągnąć swoje cele treningowe.

Ogromny wybór jest także wśród tarcz – zegarek możemy dopasować do potrzeb, stylu ubierania, okoliczności, a nawet pory roku. Sami decydujemy, jakie tło, motywy czy wyświetlane funkcje i statystyki chcemy mieć na pierwszej planszy smartwatcha.

Ambasadorzy modelu HUAWEI WATCH GT 4: influencerka Pamela Reif i lekkoatleta Mo Farah / mat. własne

HUAWEI WATCH GT 4 to osobisty asystent, który świetnie się prezentuje i pomaga poprawiać swoje wyniki sportowe, ale przy tym wspiera w drodze do zdrowszego życia i po prostu ułatwia codzienne funkcjonowanie. To ostatnie obejmuje możliwość wyświetlania wiadomości z popularnych komunikatorów, odbierania połączeń, sterowania muzyką, kontrolowania kalendarza czy sprawdzania pogody (zegarek może nam nawet wysyłać ostrzeżenia przed burzą, dzięki analizie ciśnienia powietrza). 

Wydaje się jednak, że najbardziej intrygująco prezentują się możliwości HUAWEI WATCH GT 4 dotyczące zdrowia. Tu jest kilka nowości, np. zakładka „W formie”, pozwalającą na kontrolowanie deficytu kalorycznego. Ulepszone zostały także funkcje zarządzania cyklem menstruacyjnym (teraz faza cyklu jest określana również na podstawie inteligentnej analizy wskaźników fizjologicznych, takich jak tętno podczas snu, temperatura ciała czy częstotliwość oddechów) oraz monitorowania snem. Ponadto zwiększono dokładność pomiarów pracy serca, tętna, saturacji czy poziomu stresu. Na dodatek dołączając do społeczności Zdrowie możemy być na bieżąco również ze stanem zdrowia naszych bliskich. 

Premiera HUAWEI WATCH GT 4 odbyła się w Llotja de Mar, w Barcelonie / mat. własne

HUAWEI WATCH GT 4 jest oczywiście kompatybilny z systemami Android i iOS.

Last buty not least – cena. Za tyle funkcji mogłaby ona zwalać z nóg, ale… raczej nie zwala. Za nowość HUAWEI zapłacimy między 1099 a 1699 zł. 

Czy to nowa era smartwatchy? Typowo męskie urządzenia przechodzą przemianę nie tylko zewnętrzną, ale przede wszystkim wewnętrzną. Dostosowują się do stylu życia zarówno współczesnych kobiet, jak i mężczyzn i zaczynają zastępować kolejne aplikacje i przedmioty. Trzeba przyznać, że w tej rewolucji HUAWEI gra niezwykle ważną rolę.