Skarpety złuszczające - sekret pięknych stóp

Zimą nie poświęcamy naszym stopom zbyt wiele uwagi. Zakrywamy je grubymi skarpetkami oraz ciepłym, pełnym obuwiem. Wtem nadchodzi lato i upalne dni, a wraz z nimi sezon na koturny, mule, sandały czy odsłonięte szpilki. Do takich butów warto mieć zadbane, gładkie stopy z ładnym pedicure, które będą pięknie się w nich prezentować. Jednak wiele z nas po zimie ma ten sam problem - popękane pięty, skórki, pęcherzyki oraz twarda skóra. Często nawet pumeks nie daje sobie rady z tymi problemami. Nie zawsze mamy odwagę sięgnąć po frezarkę, a żele złuszczające zwyczajnie nie działają. I kiedy nawet kąpiel solna nie pomaga, warto sięgnąć po silniejsze środki.

Skarpety złuszczające - jak ich używać?

Hitem w świecie beauty są skarpety złuszczające wykonane z cienkiego plastiku, które są nasączone kosmetycznymi kwasami. Znajdują się w nich składniki aktywne oraz substancje nawilżające, jakie w tydzień odnowią stan pozimowych, niezadbanych stóp. To ostatnia deska ratunku przed latem, gwarantująca najlepsze efekty! Wystarczy nałożyć takie skarpetki na godzinę (czas zależy od producenta produktu), a następnie dokładnie umyć i nawilżyć skórę. Przez kolejne dni naskórek będzie sam się złuszczać, dzięki sile kwasów owocowych. Stopy będą dodatkowo nawilżone za sprawą mocznika czy oleju rycynowego. Te składniki mają działanie zmiękczające oraz regenerujące, dzięki czemu skutecznie polepszają stan stóp. 

Skarpetki złuszczające - dla kogo?

Skarpetki złuszczające są polecane wszystkim kobietom, które mają podrażnienia po tradycyjnych metodach usuwania zrogowaciałego naskórka ze stóp. Ich cena waha się od 14 zł do 30 zł za parę. Działanie produktu jest potwierdzone - nie musisz obawiać się, że zapłacisz za coś, co nie przyniesie żadnych rezultatów. Kurację z pomocą skarpetek zaleca się robić jesienią lub zimą, ponieważ skóra schodząca ze stóp wygląda nieestetycznie. Lepiej przez ten czas ich nie odsłaniać, co może być trudne przy wysokiej temperaturze. Warto pamiętać, że po użyciu kwasów skóra stóp staje się bardziej wrażliwa, przez co niewskazane jest wystawianie jej na słońce. Jeśli decydujesz się na użycie skarpetem złuszczających latem, pamiętaj, aby smarować stopy filtrem z wysoką ochroną przed promieniami UV. 

7 domowych trików na zadbane stopy po zimie >>

Produkty do pielęgnacji stóp w sklepie ELLE: