"Netflix zapowiedział dziś powrót 2. sezonu “Rojsta” - polskiego serialu oryginalnego, którego reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek" - możemy przeczytać w informacji prasowej. Kiedy serial trafi na platformę? 

"Rojst 2": Netflix ogłasza kontynuację polskiego serialu!

Przypomnijmy, "Rojst" to polski serial z 2018 roku, który powstał pierwotnie na zlecenie Showmax. Jednak gdy platforma ogłosiła, że wychodzi z Polski, większość tytułów przejął właśnie Netflix. Po wielu. miesiącach w końcu podjęto decyzję o kontynuacji tego hitu z Andrzejem Sewerynem, Dawidem Ogrodnikiem i Zofią Wichłach. Do tej obsady dołączą teraz Magdalena Różczka  i Łukasz Simlat. Co wiemy o fabule? "Grani przez nich bohaterowie znajdą się w centrum wydarzeń, rozgrywających się podczas „powodzi stulecia”, która nawiedziła południowy zachód Polski w 1997 roku. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa miasto oraz, znany już widzom z pierwszego sezonu, las na Grontach. Odsłania przy tym tajemnicę, której mieszkańcy woleliby nie ujawniać" - podano w komunikacie. 

"Rojst 2" trafi na Netflix już w 2021 roku i będzie się składał z 6. odcinków. 

"Możliwość powrotu do świata i bohaterów „Rojsta” jest dla mnie spełnieniem marzenia o kontynuacji wielkiej przygody, jaką był sezon pierwszy. Głównym, scalającym tematem drugiego sezonu,  jest odkupienie, zarówno w szerszym kontekście społecznym, jak również indywidualnym. Ono jest bowiem zasadniczą motywacją każdego z głównych bohaterów. Znani z pierwszego sezonu Piotr Zarzycki, Teresa Zarzycka oraz Witold Wanycz, ale też nowe postacie, jak Anna Jass i Adam Mika - każde na swój sposób próbują odkupić winę z przeszłości" - powiedział reżyser Jan Holoubek.