Jednak nawet i namiętne pocałunki różnią się między sobą. I to nie chodzi wyłącznie o miejsca, które obdarzamy całusami – równie ważna jest technika całowania.

Poznanie nowych rodzajów pocałunków może stać się impulsem do eksperymentów i wypróbowania nieznanych wcześniej metod całowania. Chcesz zaskoczyć swojego partnera? Nawet mistrzyni nie zaszkodzi odrobina inspiracji.

Pocałunek na powitanie

Pocałunek w rękę

Dla niektórych wyjątkowo szarmancki, dla innych zdecydowanie nie na miejscu. Pocałunek w rękę, zwłaszcza przy poznawaniu zupełnie nowej kobiety, może być odbierany różnie. Zwłaszcza, że nie ma pewności, czy całowana kobieta faktycznie czuje się komfortowo i chce, aby jej dłoń została pocałowana przez obcego mężczyznę.

Pocałunek europejski

Najczęściej wymieniany pomiędzy osobami spokrewnionymi, jednak na buziaka w policzek może zdecydować się również mężczyzna, który chce okazać ci sympatię. Jeśli twój kolega ni stąd ni zowąd wita cię europejskim pocałunkiem, być może pragnie dać ci znać, że chciałby czegoś więcej.

Pocałunek symboliczny

Nie jest zbyt namiętny, polega po prostu na zetknięciu warg. Wybierany jako powitanie lub pożegnanie przez partnerów w sytuacjach, gdy nie ma czasu na więcej namiętności. Jeśli powitacie się tylko delikatnym muśnięciem ust, nie wprowadzicie nikogo w zakłopotanie – dlatego to także dobry sposób na powitanie, jeśli macie towarzystwo.

Romantyczny pocałunek

Pocałunek w czoło

Chociaż pocałunek zwykle kojarzy się z namiętnością, może być również wyrazem oddania i głębokich uczuć. Za taki uznaje się chociażby pocałunek w czoło. Co oznacza pocałunek w czoło pomiędzy partnerami? Zwykle troskliwość i chęć zaopiekowania się drugą połówką.

Pocałunek anioła

Rodzaj pocałunku w czoło, nieco bardziej sensualny niż zwykły buziak. Również jest wyrazem troski, ale także zaufania, przywiązania i głębokich uczuć. Często wymieniany pomiędzy partnerami w długiej, trwałej relacji. Chociaż zwykle uznaje się, że tego typu pocałunek dostaje kobieta, nie ma nic złego w tym, aby pocałunkiem anielskim obdarować mężczyznę – to dobry sposób na wyrażenie miłości.

Pocałunek na dobranoc i na dzień dobry

Świetnym nawykiem jest codzienne całowanie partnera przed zaśnięciem. Nie zawsze musi to być sensualny pocałunek, który staje się początkiem gry wstępnej. Czasem wystarczy romantyczny całus, wyrażający przywiązanie – buziak w policzek lub delikatny pocałunek prosto w usta. W ten sam sposób warto rozpocząć dzień i pocałować się na dzień dobrym. 

Namiętny pocałunek w usta

Francuski pocałunek

Co to jest francuski pocałunek? To wyjątkowo namiętny całus, podczas którego stykają się wasze języki. Aby pocałunek francuski naprawdę się udał, warto spróbować zsynchronizować oddechy i złapać podobne tempo.

Pocałunek głęboki

Pocałunek z języczkiem to nie tylko penetrowanie wnętrza ust. Podczas głębokiego pocałunku dochodzi również do ssania języków… To jeden z najbardziej gorących pocałunków – polecany zwłaszcza podczas gry wstępnej.

Pocałunek amerykański

Ssiesz jego dolną wargę, w czasie gdy on zajmuje się twoją górną – właśnie na tym polega amerykański pocałunek. Podczas tego pocałunku możesz poczuć ogromne podniecenie… Zwraca się uwagę na to, że nerwy w górnej wardze połączone są z receptorami łechtaczki.

Pocałunek – pieszczoty stref erogennych

Pocałunek w ucho

Ucho to wyjątkowo wrażliwe miejsce – wystarczy sensualny całus, aby wyjątkowo pobudzić. Spróbuj całowania czy delikatnego ssania płatka małżowiny, możesz również przejechać językiem po okolicy ucha. Obserwuj jednak reakcje partnera. Chociaż ucho to strefa erogenna, nie dla każdego pocałunki w tym miejscu będą równie przyjemne.

Pocałunek wampira

Pocałunek wampira zwykle kończy się malinką. Polega na delikatnym podgryzaniu partnera, a następnie ssaniu. Najczęściej dotyczy szyi, która jest wyjątkowo sensualnym i wrażliwym miejscem, chociaż pocałunkiem wampira możesz obdarować całe ciało. Oznacza przede wszystkim ogromne pożądanie i podniecenie.

Pocałunek w szyję

Nie tylko pocałunek wampira – pocałunek w szyję nie musi wiązać się z podgryzaniem czy ssaniem. Niektórzy zdecydowanie bardziej wolą sensualne, delikatne pocałunki. Spróbuj także powoli przejechać po szyi partnera językiem…

Pocałunek motyla

Sensualne muskanie rzęsami może wydawać się zbyt delikatne, aby wywołało reakcje – nic bardziej mylnego. Pocałunek motyla pomoże spowolnić tempo i doprowadzić niemalże na skraj… Zwłaszcza, jeśli swoimi rzęsami muskasz strefę erogenne partnera.

Pocałunek podczas seksu

W czasie seksu czy gry wstępnej z pewnością wymieniacie najróżniejsze pocałunki – nie tylko francuskie czy głębokie, ale i obdarzacie całusami najróżniejsze obszary ciała. Możliwości jest jednak dużo więcej:

  • Pocałunek singapurski – na czym polega? Chodzi o stymulowanie penisa mięśniami pochwy. Skurcze mięśni Kegla sprawiają, że doznania twojego partnera będą zdecydowanie silniejsze. Co ważne, pocałunek singapurski (kabazza) nie przynosi satysfakcji wyłącznie penetrującemu mężczyźnie. Zaciskanie i rozluźnianie mięśni Kegla podczas stosunku sprawi, że sama również zbliżysz się do orgazmu.
  • Pocałunek węszący – nie tylko całowanie, ale i obwąchiwanie, dmuchanie i chuchanie. Podczas silnego podniecenia nawet najmniejszy ruch powietrza będzie wyjątkowo podniecający – zwłaszcza, jeśli zaczniesz całować w ten sposób całe ciało partnera. Niczego nie pomijaj…
  • Pocałunek gwałtowny – nie hamuj swojego pożądania. Intensywny pocałunek, podczas którego po prostu puścisz hamulce, zdecydowanie doda ognia. Możesz złapać i przytrzymać twarz partnera czy podgryzać jego wargi. Będzie niesamowicie podniecający podczas uprawiania seksu – w ten sposób pokażesz, jak ogromnego pożądania doświadczasz.