Ciepło, cieplej, najcieplej

Po zimnych miesiącach tęsknimy do ciepła. Jednak pamiętać należy, że wysokie temperatury rozszerzają naczynia krwionośne. Z tego względu osoby cierpiące z powodu cery naczyniowej będą szczególnie narażone na efekt czerwonej twarzy. I choć nie mamy wpływu na temperaturę za oknem (a szkoda!), to jednak nie jesteśmy całkowicie bezbronne.

Przede wszystkim musimy unikać dodatkowego przegrzania organizmu. Nawet jeśli nie mamy tzw. „pajączków”, a jedynie nieco mocniej się rumienimy, lepiej zrezygnować np. z sauny. Słońce też lepiej traktować raczej jak wroga niż przyjaciela i koniecznie chronić skórę kremami z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi.

Kosmetyki lecznicze i upiększające

Przydadzą się produkty, które na naczynka podziałają wzmacniająco i obkurczająco. Warto sięgnąć po kremy i maseczki z zawartością wyciągu z arniki, mirtu, kasztanowca, miłorzębu japońskiego lub oczaru. Można także przygotować domowe maski wzmacniające np. z czarnych porzeczek.

Prócz kosmetyków silniej działających zastosujmy także coś o działaniu upiększającym, co pozwoli optycznie zredukować zaczerwienienia. Warto sięgnąć po Mixa Krem CC, który dzięki zawartości zielonego pigmentu przygasi rumieńce. Będzie on doskonały pod lekki podkład (wiosną i latem zdecydowanie rezygnujmy z ciężkich fluidów) lub puder mineralny.

Jeśli sam krem nie wystarczy, przyda się zielonkawa baza pod podkład i korektor – szczególnie jeśli musimy zatuszować widoczne już „pajączki”. Latem wyjątkową uwagę należy zwrócić na jakość kosmetyków. Powinny być one skuteczne, trwałe, ale jednocześnie dość lekkie.

Po pomoc do specjalisty

Jeśli twarz jest poznaczona „pajączkami”, warto zastanowić się nad zabiegiem laserowego zamykania naczynek w gabinecie medycyny estetycznej. To nie tylko naprawienie defektu kosmetycznego. To także leczenie, dzięki któremu trwale pozbędziemy się problemu. Można także w podobny sposób zlikwidować rumień z całych policzków. Nie zwalnia nas to z odpowiedniej pielęgnacji skóry, ale zabiegi te mają duży wpływ na nasze samopoczucie i pewność siebie.