Hailey Bieber jest jedną z najbardziej zasłużonych trendsetterek w branży, a "paznokcie Hailey Bieber" to fraza, której z pewnością nie chcą słyszeć już manikiurzystki. Tymczasem stylistka celebrytki właśnie podzieliła się sekretami ikonicznych paznokci, które wciąż pozostają jednym z najpopularniejszych paznokciowych trendów. Co prawda Bieber zaprezentowała się w nich tuż przed świętami, ale to na tyle uniwersalna stylizacja, że z łatwością można nazwać ją całoroczną. My szykujemy ją na wiosnę. 

Paznokcie Hailey Bieber. Jej stylistka zdradza sekrety manicure 

Wydaje się, że do paznokci z których zasłynęła, Bieber zawsze będzie wracać lub wykonywać je w coraz to nowych odsłonach. Tym razem padło na połączenie trendów – efektu Glazed donut z frenchem. Przez proces tworzenia tej stylizacji przeprowadza nas na Instagramie Zola Ganzorigt (@nailsbyzola). 

Od czego zaczynamy? Przede wszystkim od długości i kształtu paznokci – ten manicure znacznie łatwiej wykonać na długiej płytce o kształcie migdała. Pokusiłybyśmy się również o stwierdzenie, że właśnie to dodaje im tak efektownego wyglądu. Następnie malujemy paznokcie jedną warstwą jasnoróżowego lakieru (z powodzeniem możesz użyć odżywki lub bazy), później w ruch wchodzi mleczno-biały lakier do frencha o cieniutkim pędzelku. Ganzorigt zaczyna od prostej kreski na środku paznokcia i przedłuża ją na boki, aby stworzyć idealny łuk, później "zamalowuje" płynnym ruchem z góry na dół. Na koniec wcierasz w paznokcie perłowy pyłek, który daje efekt Glazed donut, a całość wieńczy drobny akcent kolorystyczny – w przypadku tej konkretnej stylizacji jest to złota kokarda, ale Bieber niejednokrotnie wykorzystywała również owocowe motywy. Do wykonania stylizacji Ganzorigt posłużyła się produktami marki OPI – lakier-baza w odcieniu Bubble Bath oraz Funny Bunny do wykonania frencha. 

Błyszczące paznokcie 2024 

Błysk na paznokciach nie będzie nam obcy wiosną i latem, dlatego ten krótki tutorial spadł, jak z nieba. Oprócz stylizacji, które, pomimo perłowego wykończenia, zaliczamy raczej do tych subtelniejszych, modne będą też bardziej śmiałe błyski. Silver Shine, czyli metaliczno-srebrny manicure to już jeden z popularniejszych wyborów, ale oprócz tego nie wychodzą z mody: 

  • Cat Eye Nails 
  • Ice Nails  
  • Donut Nails  

Nie zapominamy o stylizacji, która przyniosła Bieber tytuł trendsetterki paznokciowych trendów. Donut nails, inaczej znane pod nazwą ultra glossy nails, to stylizacja bardzo przypominająca tę, którą opisała Ganzorigt. Największą różnicą jest to, że w tej stylizacji całkowicie odpuszczamy french. Płytkę dwukrotnie pokrywamy warstwą jasnego lakieru lub bazy, nakładamy pyłek i cieszymy się pięknym i połyskującym, ale naturalnym manicurem.

Modnych alternatyw na wiosnę 2024 nie brakuje. W trendach znajdzie się coś dla miłośniczek zarówno mlecznych paznokci (chociaż w tym sezonie schodzą na drugi plan), ale także bardziej wyrazistego manicure, który w sekundę przyciągnie spojrzenie i dopełni stylizacji. Więcej propozycji znajdziesz na ELLE.pl.