Zainteresowanie tematyką astrologiczną osiąga apogeum, a coraz więcej z nas dochodzi do wniosku, że szczegółowa znajomość tego zagadnienia pozwoli nam usprawnić wiele obszarów życia – także aspekt wyglądu. Tak właśnie powstał trend na Zodiac Nails. Paznokcie, które dobieramy zgodnie z żywiołem reprezentującym nasz znak zodiaku. Według nas to idealny sposób na zimowy zastój inspiracyjny. 

Paznokcie 2024. Zodiac Nails zainspirują nas w tym sezonie

Zewsząd słychać głosy, że trendy na rok 2024 zapowiadają się bardziej różnorodnie, niż napędzana minimalizmem estetyka Old Money i Quiet Luxury. W tym sezonie dajemy sobie więcej przestrzeni na spełnienie kreatywnych fantazji, zabawę trendami i modą. Nic nie krzyczy "dystans" tak głośno, jak Zodiac Nails, czyli manicure dopasowany do twojego znaku zodiaku i żywiołu, pod który przypada. 

Żywioł ognia: Baran, Lew i Strzelec 

Po znakach spod żywiołu ognia można się spodziewać oczywistego – temperamentu, namiętności i intensywności. Barany, Lwy i Strzelce często są żywe, spontaniczne, barwne, zarówno w wyglądzie, jak i osobowości. Właśnie dlatego, jeśli chcesz, aby manicure prawdziwie odzwierciedlał twoją naturę, pomyśl nad odważniejszą (w porównaniu do królujących mlecznych kolorów) stylizacją. Pomarańczowe paznokcie o metalicznym wykończeniu, jasne i wyraziste kolory lub abstrakcyjne motywy, to paznokcie, w których możesz poczuć się dobrze. 

Żywioł ziemi: Byk, Panna, Koziorożec 

Zodiakalne paznokcie są bardzo intuicyjne, dlatego nie powinno cię dziwić, że osoby spod znaków należących do żywiołów ziemi, będą się czuć dobrze w stonowanych stylizacjach. Jeśli jesteś: Bykiem, Panną lub Koziorożcem, i potrzebujesz odmiany od neutralnych paznokci (w których czujesz się najlepiej), french w butelkowozielonej wersji poleca się zarówno na zimę oraz wiosnę. Pamiętaj, że możesz poeksperymentować również z formą – na przykład spróbować Vanilla Latte Nails. Skromną, ale łapiącą spojrzenie stylizacją mani jest też błyszczący akcent.

Żywioł powietrza: Bliźnięta, Waga, Wodnik

Podążanie za trendami przychodzi Bliźniętom i Wodnikom z łatwością, dlatego odważny i nie-minimalistyczny manicure, który w najbliższym czasie zdominuje trendy, jest zdecydowanie wart ich uwagi. Osoby spod znaku Wagi z kolei cenią balans – nic ani zbyt minimalistycznego, ani ekstrawertycznego. Dlatego polecamy im stylizacje, które łączą w sobie różne estetyki. Metaliczno-różowy french na jasnej bazie? Jak najbardziej, ale równie kuszące mogą okazać się Velvet Nails w wersji nude. Ich delikatny kolor neutralizuje mocno brokatowe wykończenie.

Żywioł wody: Rak, Skorpion, Ryby

Co przyciąga znaki spod żywiołu wody? Ciemne, nastrojowe klimaty, które wielu określiłoby mianem nostalgicznych. Nie jest im obca również szczypta dramatu, dlatego połyskujące, brokatowe lub metaliczne wykończenia są jak najbardziej pożądane. Dobrze się składa, bo czerwony dywan pokazał jak bardzo w modzie są Cherry Black Nails. Nie rezygnujemy też z klasycznej czerni i głębokiej czerwieni, ale w tym sezonie nosimy je na krótkiej naturalnej płytce. 

Zdajemy sobie sprawę, że osobowość jest znacznie bardziej złożona, niż nasz słoneczny znak zodiaku. Pamiętajmy jednak, że modą warto się bawić, a paznokcie to jeden z mniej zobowiązujących aspektów naszego wyglądu. Dlatego śmiało możemy pozwolić sobie na próbowanie nowych rzeczy. Zodiac Nails to świetne źródło inspiracji, dlatego my dajemy im szansę.