Chwilę po przewie świątecznej i w momencie, kiedy wszyscy zaglądamy do naszych szaf, by zrobić wiosenne porządki, WoshWosh postanowiło uruchomić kolejną zbiórkę obuwia dla potrzebujących. Od 6 do 20 kwietnia można im przekazywać pary ze swojej szafy, których już nie nosicie. Nie wyrzucajcie ich - zostawcie je w wyznaczonych punktach lub wyślijcie do ekipy WoshWosh, gdzie specjaliści od naprawiania obuwia zreperują je i odświeżą, a następnie przekażą najbardziej potrzebującym. Jak przypomina pierwsza w Europie firmę łączącą usługi renowacji, czyszczenia, customu i naprawy obuwia: jest całe mnóstwo osób, dla których nasze niepotrzebne buty będą największą potrzebą i dla których sprawią radość. "Akcja ma na celu pomoc osobom potrzebującym, ale także poszerzenie świadomości na temat działań zero waste i popularyzowania kwestii związanych z odpowiedzialną modą. Dzięki akcji znoszone przez lata buty, które często lądują w śmietniku, mogą dostać drugie życie i realnie przydać się komuś, kto ich bardzo potrzebuje" czytamy w informacji prasowej, przesłanej przez WoshWosh. 

Używane ubrania i dodatki Alexander McQueen z oficjalnego źródła? Słynny dom mody podejmuje współpracę z serwisem Vestiaire Collective>>

Akcja to nie tylko działanie charytatywne, ale też umiejętne promowanie odpowiedzialnego podejścia do mody oraz idei zero waste. "Rocznie produkowanych jest na świecie ok. 22 miliardów par butów, 300 milionów wyrzuca się już po roku użytkowania. A przecież zamiast trafiać do kosza, mogłyby dostać drugie życie i przydać się innym" wyjaśnia Martyna Zastawna, pomysłodawczyni akcji zbiórki obuwia oraz założycielka WoshWosh. Podczas poprzednich trzech edycji zbiórki "Przynieś obuwie dla bezdomnego" udało się jej zebrać ponad 15 tysięcy par butów, dzięki którym udało się przetrwać zimę prawie połowie bezdomnych w Polsce. 

W tym roku do akcji przyłączyło się LPP jako partner główny, a także Kuehne+Nagel i Stena Recycling (firmy zbierają buty wśród swoich pracowników oraz pokryją koszt wyczyszczenia zebranego przez siebie obuwia). Poza tym partnerem została też marka Converse, która z kolei  zasponsoruje odświeżenie zebranych podczas akcji butów z metką Converse. W akcji biorą udział także Balagan, w których sklepie będzie zbierane obuwie oraz Kubota, która przekaże ponad 200 par klapek i zbierze buty wśród swoich pracowników. "Przekaż Wiosnę" wspierają medialnie Her Impact, Fashion Revolution Polska, SzeptSzum oraz Jetline.

Asics stworzyło buty z używanych ubrań. Ich sneakersy z recyklingu pomagają zmniejszyć emisję CO2>>

Jak przyłączyć się do akcji? Wystarczy dostarczyć damskie, męskie lub dziecięce obuwie do jednego z poniższych punktów: 

- Bezpośrednio do pracowni WoshWosh: ul. Międzyborska 57/65 04-027 Warszawa lub wysyłać z dopiskiem “przekaż wiosnę” pod ten sam adres

- W dwóch Pick up Pointach WoshWosh: Lublin ul. Królowej Bony 8 (Strefa Prania), Swarzędz ul. Rynek 25 (Pralnia Kierzkowski)

- W butiku BALAGAN na ul. Mysiej 3 w Warszawie