Makijaż permanentny brwi - metoda piórkowa

Brwi to najistotniejsza część twarzy - właściwa oprawa oczu nadaje jej kształtu, podkreśla rysy i wyraża charakter. Nie bez powodu więc sięgamy po kredki do ich konturowania, maskary, czy żele utrwalające, by ujarzmić włoski i wymodelować idealny łuk. Do tego dochodzą trendy prosto z wybiegów, które dyktują, że "im grubiej, tym lepiej" (jeśli chodzi o ich objętość) jednak tym razem ma być w 100% naturalnie. Co zrobić, gdy brwi są cienkie, ledwo widoczne i nie mają określonego łuku? Zamiast make upu wykonywanego każdego dnia, z pomocą przychodzi makijaż permanentny! Postanowiłyśmy zaufać mu na nowo za sprawą innowacyjnej metody piórkowej. 

Makijaż permanentny brwi - na czym polega?

Trwały makijaż polega na nadaniu brwiom koloru i kształtu na dłuższy czas. Taki efekt uzyskuje się za pomocą tatuażu kosmetycznego, dzięki któremu pigment zostaje zaaplikowany pod łukiem brwiowym, formując jego nowy kształt. Jednak ten zabieg traci na popularności - lepsza od niego jest metoda piórkowa! Jej procedura opiera się bowiem na rekonstrukcji pojedynczych włosków i jest mniej bolesna od tatuażu. W rezultacie będziesz mieć podkreślone, zagęszczone brwi bez żadnej widocznej ingerencji zabiegu. Naturalne rezultaty są bardziej pożądane, niż sztuczny efekt "przerysowanych" brwi. 

Metoda piórkowa - opinie

Zabieg tą metodą uważany jest za mniej bolesny, niż tradycyjny tatuaż kosmetyczny. Wykonuje się go z pomocą tzw. "pióra", który rysuje brew włos po włosku, a jego celem nie jest całkowite wypełnienie brwi, tylko naturalne zagęszczenie i nadanie koloru. W rzeczywistości są to igiełki wbijane pod skórę, przez co metoda piórkowa nie jest bezbolesna, a ranki goją się przez ok. 2 tygodnie i w tym czasie można przemywać je tylko specjalnym płynem, czy wodą. Sam makijaż piórkowy ma być trwały na ok. 2-3 lata. Co dzieje się po tym czasie? Opinie są różne. Choć według obietnic wykonane brwi mają zniknąć (przywracając efekt początkowy, czyli pozostawiając nasze własne brwi), zdarza się, że miejsce, w którym się znajdują zmienia kolor na zielony lub niebieski. Powodem jest barwnik zaczynający tracić swoje właściwości. Dlatego przed zabiegiem zaleca się dobrać kolor brwi tak, by delikatnie podkreślał łuk, jednak nie zastępował makijażu na dzień, czy wieczór. 

Z tego powodu makijaż permanentny metodą piórkową nie stanowi alternatywy dla codziennego make-upu. Jeśli lubisz mocniej podkreślać oprawę swoich oczu, ta metoda raczej nie sprawi, że z tego zrezygnujesz. Za to pewniej poczujesz się będąc bez makijażu - z brwi wykonanych makijażem piórkowym zadowolone są przede wszystkim osoby, które z natury posiadają cienkie, rzadkie włoski w jasnym kolorze i nieokreślony kształt łuku brwiowego. 

Makijaż permanentny metodą piórkową - przeciwskazania

Do przeciwwskazań w wykonaniu zabiegu należy cukrzyca, łuszczyca, infekcje skóry oraz przyjmowanie leków sterydowych. Koszt takiego zabiegu waha się w granicach 500-1000 zł. Według opinii kobiet noszących na sobie ten makijaż, warto poprawiać makijaż raz do roku, by na dłużej cieszyć się upragnionym rezultatem.