Na ten film czekaliśmy niecierpliwie! "Kapitan Marvel" z Brie Larson to jeden z niewielu filmów, gdzie główną bohaterką, a nawet superbohaterką jest kobieta. Ostatnio taką euforię czuliśmy, gdy do kin wchodziła "Wonder Woman". Kilka lat temu produkcja z Gal Gadot była hitem, w ciągu trzech dni tytuł zarobił ponad 103 mln $, pobijając rekord z 2015 roku ustanowiony przez "Pięćdziesiąt twarzy Greya" (85 milionów dolarów). Okazuje się, że Wonder Woman musiała ustąpić miejsce na podium Kapitan Marvel

Ten film z Gal Gadot będzie hitem! Zwiastun do "Wonder Woman 1984" doczekał się swojej premiery >>

Kapitan Marvel jest lepsza niż Wonder Woman! Film z Brie Larson pobił właśnie rekord

Zagraniczne serwisy internetowe podają, że w ciągu trzech dni od premiery "Kapitan Marvel" zarobił ponad 153 mln$ w USA (a 455 mln $ na całym świecie)! Czyli o 50 mln więcej, niż wspomniana już "Wonder Woman". To kolejny dowód na to, że kobiety przyciągają widzów do kin. I to hurtowo! Historia na podstawie komiksu wydawanego przez Marvel Comics ( to już 21. film tej franczyzy) intryguje jeszcze z jednego powodu. Carol Danvers jest najpotężniejszą superbohaterką. W skutek zniszczenia rdzenia samolotu, stworzonego dzięki energii Tesseractu, była pilot U.S. Air Force zyskuje nadludzką siłę, zdolności latania oraz emitowania energii. 

"Kapitan Marvel": o czym jest film? Obsada

W opisie dystrybutora o filmie "Kapitan Marvel" możemy przeczytać: "Są lata 90. XX wieku. Na Ziemię dociera galaktyczna wojna. Carol Danvers wraz z grupką sojuszników trafia w oko cyklonu. Masz okazję towarzyszyć jej w podróży, dzięki której stanie się jedną z największych bohaterek wszechświata". U boku Brie Larson pojawią się również: Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Djimon Hounsou, Lee Pace, Lashana Lynch, Gemma Chan, Annette Bening, Clark Gregg, a także Jude Law.