CNN, The New York Times, Reuters, Associated Press i inne największe redakcje w USA ogłosiły właśnie wygraną Joe Bidena w amerykańskich wyborach prezydenckich. Chociaż wyniki są jeszcze nieoficjalne, ostateczne nie będą już wyglądały inaczej - kandydat Demokratów dzięki wygranej z stanie Pensylwania osiągnął wymagane 270 głosów elektorskich  (dokładnie 273). Tym samym wygrał z Donaldem Trumpem i zostanie 46. prezydentem w kraju. Według szacunków FOX News Biden może wygrać także w Nevadzie i Arizonie, co zapewniłoby mu aż 290 głosów. 

Tym samym stanowisko wiceprezydentki USA obejmie Kamala Harris, która będzie pierwszą kobietą na tym stanowisku w historii Stanów Zjednoczonych. Jej sylwetkę poznacie poniżej:

Kim jest Kamala Harris? To ona została pierwszą czarnoskórą kobietą na stanowisku wiceprezydenta USA>>

Joe Biden prezydentem USA zostanie mianowany oficjalnie 14 grudnia wraz z posiedzeniem Kolegium Elektorów. Polityk i senator zdobywał m.in. doświadczenie jako wiceprezydent za czasu rządów Baracka Obamy. "Ameryko, jestem zaszczycony, że wybrałaś mnie na prowadzenie naszego wspaniałego kraju. Praca, która nas czeka, będzie ciężka, ale obiecuję: będę prezydentem wszystkich Amerykanów - bez względu na to, czy głosowaliście na mnie, czy nie. Zachowam wiarę, którą mnie obdarzyłaś" napisał właśnie Biden na Twitterze.