„Chłopi”,

Nowa animacja twórców świetnego "Vincenta" oparta na powieści Władysława Reymonta, za którą Polak otrzymał Nagrodę Nobla w 1924 roku.

"Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem."

reżyseria i scenariusz: DK Welchman, Hugh Welchman,

producenci: Sean Bobbitt, Hugh Welchman 

„Doppelgänger. Sobowtór”,

"Hans i Jan Bitner żyją oddzieleni od siebie żelazną kurtyną. Hans pracuje w urzędzie w Strasburgu, wiedzie spokojne, wręcz monotonne życie. Bitner to polski patriota, zaangażowany w sprawy „Solidarności” i walkę o wolną Polskę. Razem z rodziną mieszka w Sopocie. Z pozoru ich życie jest zupełnie różne, jednak jest pewien szczegół, który połączył ich życiorysy na zawsze. Obaj będą musieli odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytania dotyczące swojej tożsamości."

W rolach głównych: Jakub Gierszał, Tomasz Schuchardt, Andrzej Seweryn, Katarzyna Herman

reżyseria: Jan Holoubek,

scenariusz: Andrzej Gołda,

producentka: Anna Waśniewska-Gill 

„Figurant”,

"Historia esbeka, który przez wiele lat inwigilował Karola Wojtyłę." Na ekranie pojawią się: Mateusz Więcławek, Marianna Zydek, Adrian Brząkała i Zbigniew Stryj.

reżyseria: Robert Gliński,

scenariusz: Andrzej Gołda,

producenci: Zbigniew Domagalski, Włodzimierz Niderhaus

„Fin del Mundo?”,

"Waldi i jego trzy siostry mieszkają w starej willi pod miastem, a w piwnicy ich stuletni rodzice, którzy kilka lat temu umarli. Cała rodzinka cieszy się wspólnymi śniadaniami i domowym ciepłem, dopóki Waldi nie odkrywa w sobie nadprzyrodzonych mocy. Wtedy niespodziewani goście wciągają rodzinę w ściśle tajny plan, zmuszając zmarłych rodziców do uruchomienia swoich znajomości w zaświatach."

reżyseria i scenariusz: Piotr Dumała,

producenci: Piotr Kobus, Agnieszka Drewno 

„Freestyle”,

"Próbując zarobić na nagranie debiutanckiej płyty, obiecujący uliczny raper i jego przyjaciel wpadają w tarapaty, kiedy duża transakcja sprzedaży narkotyków kończy się dla nich totalną katastrofą." W główną rolę wcielił się Maciej Musiałowski. 

reżyseria: Maciej Bochniak,

scenariusz: Maciej Bochniak, Sławomir Shuty

producenci: Leszek Bodzak, Aneta Hickinbotham 

„Horror Story”,

"Balansująca na granicy jawy i snu, mocno przyprawiona czarnym humorem opowieść o pełnym świeżych ambicji absolwencie, który próbuje zdobyć wymarzoną pracę w korporacji. Świat ten jawi się jednak jako coraz bardziej nonsensowny i powtarzający bezmyślne schematy. Na czas szukania zatrudnienia bohater wprowadza się do taniej stancji, która przypomina dom z horrorów. Trudno zdecydować co jest jednak dla niego większym koszmarem - upiorny dom z dziwnymi lokatorami czy pełen korporacyjnych absurdów i codziennych frustracji proces zdobywania posady."

reżyseria i scenariusz: Adrian Apanel,

producenci: Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska 

„Imago”,

"Rok 1989. Polska tuż przed przełomem, podczas kiedy w Trójmieście kwitnie alternatywna scena muzyczna, młoda, złamana artystka, szukając bliskości ze swoją z pozoru pozbawioną uczuć matką, dowiaduje się, że sama jest w ciąży."

reżyseria: Olga Chajdas,

scenariusz: Lena Góra, Olga Chajdas,

producenci: Izabela Wójcik, Violetta Kamińska, Dariusz Jabłoński

„Jedna dusza”,

"Jest rok 1990, kiedy na świat przychodzi Alojz. Początkowo matka zamierza porzucić chłopca, jednak ostatecznie powraca po płaczącego synka. Mijają lata. Dorosły już mężczyzna jest twardym górnikiem, mającym charyzmę i posłuch kolegów. Jednak skłonność do alkoholu sprawia, że każdego dnia cierpią jego najbliżsi – żona Anna (Małgorzata Gorol) i mali synowie. Kiedy doprowadzona do ostateczności kobieta postanawia porzucić męża, dochodzi do niespodziewanego. Podczas katastrofy w kopalni, Alojz bez wahania ratuje życie kolegi, którego dotychczas bezlitośnie szykanował. Wypadek stanie się dla całej rodziny przełomem, który odmieni jej życie bezpowrotnie. Paradoksalnie jednak, mimo tragicznych konsekwencji, przyniesie też iskrę nadziei."

W obsadzie znaleźli się: Dawid Ogrodnik, Tomasz Schuchardt, Dorota Kolak, Małgorzata Gorol.

reżyseria, scenariusz i producent: Łukasz Karwowski 

„Kos”,

Jacek Braciak, Bartosz Bielenia, Jason Mitchell, Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska - to właśnie ich zobaczymy w filmie "Kos".

"Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac, szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego, który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie."

reżyseria: Paweł Maślona,

scenariusz: Michał A. Zieliński,

producenci: Leszek Bodzak, Aneta Hickinbotham 

„Lęk”,

"Ciężko chora kobieta chce dokonać eutanazji, dlatego wyrusza do Szwajcarii. Towarzyszy jej młodsza siostra, która próbuje odwieść ją od tego pomysłu."

Obsada: Marta Nieradkiewicz, Magdalena Cielecka, Adrian Kłos, Sabine Timoteo.

reżyseria: Sławomir Fabicki,

scenariusz: Monika Sobień-Górska,

producenci: Violetta Kamińska, Izabela Wójcik, Dariusz Jabłoński

„Raport Pileckiego”,

Film inspirowany historią życia rotmistrza Witolda Pileckiego, polskiego patrioty, żołnierza wojny polsko-bolszewickiej i Wojny Obronnej 1939 roku, a także uczestnika Powstania Warszawskiego. Jako ochotnik przeniknął do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz, a zebrane przez niego podczas niemal dwu i półrocznej niewoli materiały, pozwoliły na przedstawienie światu skali zbrodni, która działa się za murami obozu.

reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz,

scenariusz: Leszek Wosiewicz, Krzysztof Łukaszewicz,

producenci: Włodzimierz Niderhaus, Zbigniew Domagalski

„Różyczka 2”,

"Eurodeputowana Joanna Warczewska, córka wybitnego pisarza, jest u szczytu życiowego powodzenia. Jej świetnie rozwijającą się polityczną karierę i rodzinne szczęście w jednej chwili burzy zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż. Kiedy los daje jej nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła jej zdjęcia i dokumenty podważające jej rodzinne więzi i sugerujące, że jej matka w przeszłości współpracowała z SB. Joanna postanawia na własną rękę przeprowadzić historyczne śledztwo i rozwikłać zagadkę kładącą się cieniem na jej rodzinie. To, co odkryje nie tylko każe jej zupełnie inaczej spojrzeć na swoją matkę, ale sprawi, że będzie musiała odnaleźć własną tożsamość"

W filmie wystąpili: Magdalena Boczarska, MAria Seweryn, Robert Więckiewicz, Adrian Topol.

reżyseria: Jan Kidawa-Błoński,

scenariusz: Maciej Karpiński, Agatha Dominik,

producent: Mariusz Łukomski 

„Sny pełne dymu”,

reżyseria i scenariusz: Dorota Kędzierzawska,

producent: Arthur Reinhart 

„Święto ognia”,

"Anastazja ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma z nią starsza siostra Łucja – wschodząca gwiazda Baletu Narodowego, która właśnie stanęła u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek. Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina. To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie."

reżyseria i scenariusz: Kinga Dębska,

producent: Piotr Dzięcioł 

„Święty”,

"Wiosną 1986 roku skradziono z Katedry Gnieźnieńskiej symbol kultu – wykutą w srebrze figurę Świętego Wojciecha z barokowego relikwiarza. Porucznik milicji nawiązuje współpracę z duchownymi - gospodarzami Katedry. Obie strony dążą do odzyskania rzeźby, ale współpraca jest trudna, bo stosunki Kościoła i państwa nigdy dotąd nie były tak napięte. Kradzieży dokonano niecałe dwa lata po śmierci księdza Jerzego Popiełuszki... Czy komuś zależy, aby nie udało się rozwiązać zagadki, a może okoliczności są wyjątkowo trudne? "

reżyseria i scenariusz: Sebastian Buttny,

producentka: Izabela Kiszka-Hoflik 

„Tyle, co nic”,

reżyseria i scenariusz: Grzegorz Dębowski,

producenci: Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński, Jacek Bromski