Reeves wraz z Robertem Mailhousem założyli zespół jeszcze w latach 90., ich utwory zaliczane są do rocka alternatywnego, grunge. W swojej dyskografii mają dwie płyty ostatnią wydaną w 2000 roku. Niestety zaledwie dwa lata po premierze muzycy ogłosili zawieszenie zespołu. Po 20 latach, w lipcu ubiegłego roku na Instagramie pojawił się nowy profil zespołu, a wraz z nim pierwsze plotki, że Dogstar planuje reaktywację. Niedawno na profilu opublikowano pierwsze zdjęcia grających muzyków, a w komentarzach członkowie zespołu napisali: "Tego lata zaprezentujemy naszą nową muzykę, a potem zagramy kilka koncertów. Kiedy już będziemy mogli wszystko wyjawić, na pewno damy wam znać"

Reaktywacja zespołu Dogstar Keanu Reevesa 

W kwietniu po wielu próbach w piwnicy Roberta, Keanu i reszta zespołu pojawili się na festiwalu Bottlerock w Napie w stanie Kalifornia. Podczas koncertu zespół zaprezentował kilka nieznanych wcześniej utworów, które mają się znaleźć w nowym albumie, wśród nich "Glimmer" i oczywiście starsze kawałki. Pierwsze koncerty, na których można będzie usłyszeć Dogstar na żywo zaplanowane są w Kalifornii skąd pochodzi zespół. Wczoraj w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym Keanu Reeves daje popis na basie w klubie w Los Angeles. 

@hollywoodreporter #keanureeves rocks out as he reunites with his band #dogstar ♬ original sound - The Hollywood Reporter

Chociaż na koncert Keanu Reevesa w Polsce z pewnością trochę poczekamy, to mamy dobrą wiadomość dla fanów aktorów, którzy postanowili rozwijać swoją karierę w branży muzycznej. Już 22 lipca w dolinie Charlotty zagra zespół Hollywood Vampires, którego gitarzystą jest Johnny Depp.