Długie fryzury mają jeden wielki plus - są ultrakobiece. Dobrze dobrane, potrafią dodać seksapilu, odjąć kilka lat lub doskonale zakamuflować nie do końca idealny kształt twarzy. Zapuszczasz włosy, ale nie wiesz jakie długie fryzury będą ci pasowały? Zobacz stylizacje gwiazd. One wiedzą jak się je nosi.

Długie fryzury - problemy z pielęgnacją

Długie fryzury rządzą się swoimi prawami. Najważniejsze? Włosy muszą być zdrowe! Jeśli je zapuszczasz, ale zauważasz, że im są dłuższe, w tym słabszej są formie - koniecznie zadbaj o odpowiednią pielęgnację. Oprócz odpowiednio dobranych kosmetyków, sięgnij po produkty bogate w cenne dla włosów składniki (witamina B6, B12, kwas foliowy, czy biotyna). Magda Szymczak - trycholog z Kliniki Włosów Hair Lab poleca także terapie ziołowe, które polegają na dostarczaniu ważnych składników odżywczych w tzw. koktajlach ziołowych. Do ich przygotowania potrzebujesz liści skrzypu polnego, pokrzywy i korzenia łopianu. Zalej je szklanką wrzątku i parz około 20 minut. Taki wywar pij raz dziennie.

Długie fryzury - kręcone czy proste?

Jeśli twoje włosy są kręcone, z pewnością marzysz, by były proste. Pamiętaj jednak, że długie fryzury uwielbiają loki i tworzą z nimi doskonały duet. Właścicielki prostych włosów także mają w czym wybierać. Jeśli chcesz wziąć przykład z gwiazd, pamiętaj o jednym - liczy się objętość.

Długie fryzury - modne fale

Hitem tego sezonu są niedbale zrobione fale. Długie fryzury mają wyglądać tak, jakby zostały wykonane bez najmniejszego wysiłku. W tym celu przyda ci się kosmetyk z morską wodą, pianka bądź spray do kręconych włosów.

Modne w tym sezonie długie fryzury znajdziesz w naszej GALERII>>

 

CZYTAJ TAKŻE:

Krótkie fryzury - przegląd>>

Fryzury gwiazd - propozycje na lato>>