Strobing ciała - wykonaj konturowanie krok po kroku

Chociaż o konturowaniu ciała więcej mówi się dopiero od niedawna, trik ten od wielu lat stosowany jest w branży mody (i nie tylko!). To właśnie dzięki tej sztuczce modelki na wybiegu m.in. Victoria's Secret prezentują się niczym chodzące ideały. Ich wyrzeźbione na treningu ciało jest wypoczęte oraz nieskazitelnie gładkie, jędrne i połyskujące w blasku fleszy. I chociaż taka figura to efekt ciężkiej pracy, wierzcie nam, że cała reszta jest zasługą wizażystów. My body make up polecamy wykonać przed ważną imprezą, by wywołać na wszystkich piorunujące wrażenie. Efekt lśniącego, zadbanego fit ciała sprawdzi się w zestawieniu z transparentną bluzką, seksownym body, krótkim topem, a nawet sukienką z głębokim dekoltem. Nie boimy się za pomocą strobingu wysmuklić całej swojej figury - od teraz dzięki bronzerom i rozświetlaczom przeznaczonym do ciała, optycznie szczuplejsze uda, pełniejszy biust, czy uwydatnione mięśnie brzucha uzyskamy w zaledwie kilka minut!

Body make up w kilku krokach:

1. Przyciemnij skórę samoopalaczem lub balsamem brązującym

Body make up - jak konturować ciało? fot. Imaxtree

By wykonać body make up będziesz potrzebować samoopalacza, ciemnego bronzera do ciała i jego jasnego odcienia lub rozświetlacza. Zanim przystąpisz do nałożenia emulsji brązującej, weź odprężającą kąpiel podczas której wykonasz dokładny peeling. Po tej czynności osusz swoje ciało i rozsmaruj na nim balsam nawilżający. Gdy krem zostanie wchłonięty przez skórę, równomiernie rozprowadź na niej samoopalacz (kierując się od kostek nóg po dekolt i szyję). Odczekaj kwadrans, po czym przejrzyj się w lustrze, napnij mięśnie i sprawdź, które partie Twojego ciała warto podkreślić, a które wydają się być kłopotliwe. Aby polepszyć efekt body make up'u, na skórze możesz rozetrzeć oliwkę ze złotymi drobinkami. 

2. Wysmuklij nogi

Body make up - jak konturować ciało? fot. Imaxtree

Aby odchudzić nogi rozsmaruj kolejną warstwę emulsji brązującej na wewnętrznej stronie ud. Pamiętaj, żeby pominąć kolana - zbyt ciemne sprawią, że nogi optycznie będą wydawać się grubsze. Po wchłonięciu się balsamu lub samoopalacza narysuj jaśniejszym odcieniem bronzera linię na środku każdej nogi - powinna być szersza na udzie i stopniowo zwężać się w dół. W ten sam sposób podkreśl także swoje łydki. 

3. Uwydatnij mięśnie brzucha

Body make up - jak konturować ciało? fot. Imaxtree

Stań przed lustrem i wciągnij brzuch. Nawet jeśli na co dzień nie ćwiczysz, z pewnością dostrzeżesz zarys swoich mięśni! Ciemnym odcieniem bronzera do ciała narysuj trzy pionowe linie - dwie po prawej i lewej stronie brzucha oraz jedną przechodzącą przez środek. Następnie narysuj poziome kreski pod przeponą i niżej. Teraz nakreśl dwie krótkie linie na górze obu kości biodrowych. Delikatnie rozetrzyj je za pomocą pędzla do makijażu i podkreśl rozświetlaczem (sprawdzi się również ten, który stosujesz do strobingu twarzy).

4. Wyeksponuj dekolt 

Body make up - jak konturować ciało? fot. Imaxtree

Nałóż na palec niewielką ilość ciemnego odcienia bronzera i rozprowadź go poniżej obojczyka. Jasny cień aplikuj na obojczyk, po czym zatrzyj kontury za pomocą pędzla. Ciemnym bronzerem narysuj linię pomiędzy piersiami, następnie rozetrzyj ją w formie łuku nad każdą piersią. Pod łukiem aplikuj pędzlem rozświetlacz - dzięki temu biust optycznie stanie się pełniejszy. 

5. Zmysłowo podkreśl ramiona

Body make up - jak konturować ciało? fot. Imaxtree

Ciemny bronzer nałóż na wewnętrzną część ręki od pachy po łokcie. Rozjaśnij zewnętrzną część nakładając pędzlem rozświetlacz przy tricepsie.

Body make up - jak konturować ciało? - GALERIA >>