Suknie ślubne 2015 - trendy 

Były koronki, żakardy, grube warstwy tafty. Na włosach królowały wianki i wplatane koraliki. Na gorsetach świeciły perły i kryształki. Jedno jest pewne, minimalistyczne suknie ślubne nie były faworytami na Bridal Fashion Week w Londynie.

Wśród wiodących trendów na sezon wiosna 2015 można wyróżnić przede wszystkim połączenie transparentnych materiałów z grubszymi tkaninami. Częstym zabiegiem było nałożenie warstwy przezroczystego szyfonu na gładki taftowy gorset albo spódnicę.

Suknie ślubne 2015 - kolory

Oprócz klasycznej bieli, na wybiegach pojawiło się ecru wpadające w delikatne złoto. Projektanci nadal decydują się na ozdobienie sukien klasycznymi motywami florystycznymi i strojnymi taśmami. Nowością były często powtarzające się wianki i opaski (najczęściej z materiałowymi kwiatami) na głowę. Trend ten, widoczny również na pokazach ready - to - wear, na tygodniu mody ślubnej, przybrał bardziej wyszukaną elegancką wersję. Jeszcze bardziej zdobną alternatywą dla wianków i opasek są wpinane diademy. Pojawiły się one miedzy innymi na pokazie Alana Hannah.

Suknie ślubne 2015 - okrycia

Projektanci nie zapomnieli także o kobietach, które cenią tradycję i nie chcą pojawić się w kościele z odkrytymi ramionami. Zamiast nieco już przestarzałych bolerek, proponują zwiewne narzutki, albo tiulowe rękawki z naszytymi koralikami.

Kolejnym trendem są suknie przypominające warstwy tortu. Bladoróżowe tiulowe kreacje układałysię na ciele niczym wata cukrowa (zobacz zdjęcia z pokazu Ian Stuart). Stanowiły one konkurencję dla wiktoriańskich, nieco mniej „słodkich” strojów, których także nie zabrało podczas Bridal Fashion Week w Londynie.

Bridal Fashion Week 2015 – Londyn – GALERIA >>

Tekst Agata Wojtczak