Nowości Warsaw Poet. Suknie ślubne z kolekcji "Fragmenty - re: pieces 2022/2023" 

Projektantka i właścicielka Warsaw Poet, Magda Socha-Włodarska, pokazała właśnie światu swoją najnowszą kolekcję. Jej suknie ślubne zabierają nas w poetycką podróż po miłosnej nostalgii - widzimy tutaj delikatne koronki, kokardy z jedwabiu, subtelne drapowania, dekolty w kształcie serca i głębokie wycięcia na plecach, dziewczęce kołnierzyki typu bebe oraz zmysłowe połyskujące materiały. Przywodzą nam na myśl kreacje, w których sakramentalne "tak" mówiły nasze mamy i babcie, ale też gwiazdy starego Hollywood. Na próżno jednak szukać tutaj klasycznych fasonów typu princessa czy empire. Magda Socha-Włodarska łamie schematy, by proponować przyszłym pannom młodym zupełnie autorskie podejście do mody ślubnej. W końcu za to właśnie pokochałyśmy Warsaw Poet - za indywidualizm i pójście pod prąd. 

Niezmienna jest jednak jakość. Wszystkie suknie powstały z naturalnego jedwabiu; satyny, krepy, szyfonu, muślinów oraz wyszukanych koronek (z jednej strony tych mięsistych bawełnianych, z drugiej haftów na delikatnej siateczce).

Kombinezon na wesele - modne stylizacje dla każdego typu sylwetki>>

"Kolekcja Warsaw Poet 'Fragmenty - re:pieces 2022/2023' to mój sposób na zebranie ukochanych estetyk, miłostek i wartości oraz przesączenie ich przez marzenia i tęsknoty, które ciągle się we mnie energicznie rozpychają" opowiada projektantka. Warsaw Poet nigdy nie mówi jedynie o sukni ślubnej, a zawsze serwuje nam podwójne znaczenia i szersze kody interpretacyjne. W "Herbarium 2017/2018" marka rozmawiała z nami o symbolice i mody niezwykłych roślin, w "Lovemonials 2019/2020" rozkochała nas w eklektycznej płycie "Ceremonials" Florence and The Machine, a w "Miss Poetication" oddała hołd mocy kobiet i przywołała takie wydarzenia, jak pierwszy kobiecy lot balonem czy propagowała "poetykację rzeczywistości". Storytelling dla właścicielki Warsaw Poet jest, jak sama podkreśla, "formą wyrazu oraz nasączania rzeczy wykonanych z sercem wartościami, które sprawiają, że stają się cenne, dodają siły, pewności, budują tożsamość". Tym wszystkim Socha-Włodarska chce też udowodnić, że moda ślubna może byc tak samo piękna i ciekawa, jak wysokie krawiectwo.

Suknie ślubne Warsaw Poet 2023 / fot. Maciej Kowal „mr. rewolta"

Podstawą w Warsaw Poet są naturalne materiały najlepszej jakości i tworzenie sukien zgodnie z wartościami slow fashion. "Kolekcje zamykają się zwykle w około 15 modelach, zamawiamy wyłącznie tyle tkanin ile jest nam potrzebnych na bieżące realizacje, nie generujemy nadprodukcji. Ze skrawków tkanin, które pozostają z realizacji tworzymy jedwabne dodatki, a z większych fragmentów projektuję suknie do naszej linii specjalnej less waste #onelove. Po ślubie natomiast zapraszamy panny młode ponownie do naszego atelier, byśmy mogły zająć się przeprojektowaniem sukni i nadaniem jej nowego życia - wówczas poetycki strój służy jeszcze naszej poetbride na wiele innych okazji i emocji. Na koniec także stworzyłyśmy cyrkularną przestrzeń 'poet to poet', w której łączymy ze sobą nasze poetbrides i jesteśmy poetkami pośredniczącymi w tym by mogły zakupić od siebie używaną wcześniej poetycka suknię" dodaje projektantka. 

I tutaj wróćmy jeszcze do najnowszej kolekcji "Fragmenty - re:pieces 2022/2023". Jej główną inspiracją są tytułowe fragmenty: osobiste przeżycia, myśli, uczucia, zauroczenia, te silne małe rzeczy, które budują trwałe całości. Z nich zbudowane są nasze wnętrza, to one stanowią składową relacji z ukochanymi osobami, dzięki nim mamy własną tożsamość. "Wierzę mocno, że w dniu składania przysięgi serca drugiemu człowiekowi, strój podkreśla niezwykły aspekt tej chwili. I wierzę, że każdy ma swój sposób na wyrażenie się podczas tego fragmentu przeżyć" podkreśla Magda Socha-Włodarska

Suknie ślubne z polską metką: Agata Wojtkiewicz i jej nowa kolekcja A LOVE SUPREME 023>>

Do wizualnego podtrzymania tego przekazu projektantka, wraz z poetycka duszą do rozwoju marki, Agnieszką Zaranek, zaprosiła duet w życiu zawodowym i prywatnym - cyfrową twórczynię Joanne Hoffmann, czyli Freakery, oraz fotografa Macieja Kowala, znanego jako mr. rewolta. Ich oddaną na zdjęciach opowieść ogląda się jak ulubiony stary film o miłości.. 

Suknie ślubne Warsaw Poet 2023 / fot. Maciej Kowal „mr. rewolta"

Fragmenty - re:pieces 2022/2023 by Warsaw Poet

poetgirl: Joanna Hoffmann „Freakery”

makijaż: Agnieszka Główczyńska

biżuteria: Kate & Kate

buty: Anniel via Kafka Concept

kwiaty: Saute Stories

produkcja Warsaw Poet: Agnieszka Zaranek

projekty & stylizacje: Magda Socha-Włodarska | Warsaw Poet

photo: Maciej Kowal „mr. rewolta"

Naomi Biden zachwyca w sukni ślubnej Ralpha Laurena. Wnuczka prezydenta Joe Bidena wyszła za mąż w Białym Domu>>