Moda ślubna 2022/2023: trendy

Sareh Nouri, Monique Lhuillier, Dana Harel, Nadia Manjarrez Studio Bridal, Monique Lhuillier i wielu innych projektantów, którzy za główny cel stawiają sobie uszczęśliwienie panien młody i sprawienie, by w dniu ślubu czuła się wyjątkowa, zaprezentowali właśnie swoje najnowsze kolekcje. Kreatywne pomysły ich oraz innych marek, które zaprezentowały się na NY Bridal Fashion Week, wpłyną na to, po co będą sięgać przed ślubem kobiety na całym świecie. "Siła ekscytacji na sezon 2022 i 2023 jest teraz naprawdę duża, a panny młode są zdecydowanie bardziej odważne" podkreśla Stephanie White, założycielka i dyrektor kreatywna linii ślubnej Odylyne the Ceremony. White dodaje też, że projektanci jeszcze bardziej angażują się w to, aby uczynić ten wyjątkowy dzień dla klientek jeszcze bardziej szczególnym. To był zresztą pierwszy tydzień mody ślubnej od pandemii, który odbył się głównie w formie tradycyjnych pokazów i prezentacji, a nie online. Podobnie jest z nachodzącymi ślubami: nareszcie mogą odbyć się "fizycznie", często po miesiącach czy nawet dwóch latach przekładań. 

Pierścionek z podwójnym kamieniem to hit zaręczynowy 2022. Biżuterii "Toi et moi" powiedziały "tak" już Ariana Grande, Emily Ratajkowski i Megan Fox>>

Co mówią w takim razie trendy? Kreatywne głowy branży modowej skupiają się na naturalnych i przyjaznych skórze tkaninach, poświęcają dużo miejsca na niestandardowe detale oraz proponują zupełnie nowe fasony. Niektórzy projektanci i projektantki inspirują się wręcz modą haute couture. Oto 5 tendencji w modzie ślubnej 2022 i 2023, które będą szczególnie pożądane w najbliższych miesiącach:

Suknie ślubne 2022/2023: jak w teatrze

Monique Lhuillier, Amsale, GALA by Galia Lahav, Watters oraz Ines by Ines Di Santo dodają swoim sukniom zmysłowości zmieszanej z teatralnością. Mamy tutaj piękne dekolty na plecach lub odsłonięte ramiona, mini z dopinanymi tredami i płynące z ramiączek warstwy tiulu (również zdejmowane), które z powodzeniem zastępują welon.

Wypożyczenie sukni ślubnej – wady i zalety tego rozwiązania>>

Suknie ślubne 2022/2023: lata 80.

Vintage! Tej tendencji nie mogło oczywiście zabraknąć także w modzie ślubnej. Po imponujące bufki i nadmuchane ramiona jak z lat 80. sięgają w tym sezonie Rivini by Rita Vinieris, Halfpenny London, Monique Lhuillier. Zdobią one suknie-syrenki, wersje asymetryczne, które eksponują nogi oraz kreacje z balową tiulową spódnicą. 

Suknie ślubne 2022/2023: frędzle, pióra, lata 20.

Frędzle i pióra, jeden z najważniejszych trendów ostatnich dwóch sezonów, widoczny jest także w modzie ślubnej. Klimaty imprezowe z ery roaring twienties to podróż pełna glamouru o sto lat wstecz, którą zawdzięczamy projektom Dany Harel, Hermione de Paula czy Ines Di Santo.

Suknie ślubne 2022/2023: klasyka w koronce

Tradycja w odświeżonej wersji. Koronkowe suknie ślubne, które łączą w sobie estetykę vintage z nowoczesnymi rozwiązaniami, to jeden z najbardziej przyciągających trendów sezonu ślubnego. Klasyka wciąż jest pożądana, ale projektanci, tacy jak Sareh Nouri, dodają jej współczesnego sznytu. 

Suknie ślubne 2022/2023: po prostu spodnie

Ostatni trend, który zwracał na siebie szczególną uwagę na New York Bridal Fashion Week to... spodnie. Ale, ku zaskoczeniu wszystkich, nie zawsze w formie kompletu garniturowego. Ostatnie sezony tak bardzo przyzwyczaiły nas do wygody, że potrzeba komfortu wpłynęła także na branżę ślubną. Białe spodnie w komplecie z jedwabnymi topami, koszulami z koronką i plumeti czy taliowanymi marynarkami, które widziałyśmy u Costarellos, Amsale, Nadia Manjarrez Studio Bridal, to świetne rozwiązanie nie tylko dla panien młodych, które chcą tego dnia czuć się swobodnie, ale też zależy im na tym, by kreacja ślubna była noszona jeszcze długo po założeniu na palec obrączki.

Czerwona suknia ślubna – jaką wybrać? Jak dobrać do niej dodatki?>>

Te rzeczy będą modne w 2022 roku. Oto najważniejsze nowe trendy według Pinteresta>>

___

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.