W dniu ślubu Hailey Bieber i Justina Biebera wszystko było owiane tajemnicą aż do samego końca. Ponieważ ceremonia miała charakter prywatny, panna młoda robiła wszystko, aby utrzymać wygląd swojej sukni z dala od błysku fleszy i aż do momentu przejścia do ołtarza ukrywała się w specjalnym namiocie. Dopiero tydzień po uroczystości Hailey podzieliła się na Instagramie zdjęciami ślubnej kreacji, o której przez wiele dni mówili wszyscy.

Jak wyglądała suknia ślubna Hailey Bieber?

Hailey Bieber miała czystą wizje swojej wymarzonej sukni ślubnej. Była szczególnie nieugięta w kwestii rękawów oraz tyłu kreacji. "Byłam konkretna, jeśli chodzi o rękawy. Wiedziałam, że chcę, by były długie i częściowo zakrywały mi dłonie. Wiedziałam również, że chciałabym odsłonić plecy” - wyznała w rozmowie z magazynem “Vogue”.

Efektem współpracy modelki i projektanta marki Off-White okazała się biała koronkowa suknia z odkrytymi ramionami, wyszywana koralikami i kwiatowymi cekinami. Był to pierwszy projekt ślubny Virgila Abloha oraz jego marki, która wcześniej kojarzyła się głównie ze street wearem.

Spersonalizowane detale sprawiły, że była ona naprawdę jedyna w swoim rodzaju. Tuż pod szwem na odkrytych plecach wyhaftowano koralikami napis "wedding dress" (ang. suknia ślubna), a logo strzałki - charakterystyczne dla marki Off-White, wkomponowano w koralikowe detale na całej sukni. Największą uwagę przyciągał jednak metrowy welon, nad którym pracowało dziesięciu z dwudziestu członków zespołu projektowego Abloha. Na jego końcu znajdował się napis "till death do us part" (ang. póki śmierć nas nie rozdzieli).

Jakie dodatki ślubne założyła Hailey Bieber?

Oprócz imponującego welonu, Hailey Bieber postawiła również na mocny akcent w postaci diamentowych kolczyków. Na serii zdjęć, którymi podzieliła się niedługo po ślubie na swoim Instagramie, można było łatwo dotrzeć sporych rozmiarów błyszczące diamentowe kolczyki marki Tiffany & Co. Według “People” biżuteryjny dodatek ślubny Hailey Bieber miał ponad pięć karatów i był wart 123 tys. dolarów.

Hailey Bieber zdradziła, kto jest jej inspiracją modową. Celebrytka była fanką Hannah Montany!>>

Kto zaprojektował suknię Hailey Bieber?

Suknia ślubna Hailey Bieber wyszła z pracowni jej wieloletniego przyjaciela Virgila Abloha, założyciela marki Off-White. “Od samego początku mówiłam, że chcę Virgila. Nie chciałam kogoś, kto na co dzień zajmował się projektowaniem sukien ślubnych. Po prostu czułam, że chcę połączyć mój klasyczny styl oraz styl uliczny, bo oba są częścią tego, kim jestem” - powiedziała żona Justina Biebera w rozmowie z “Vogue”.

Nad suknią w pocie czoła pracowało dziesięć osób, a kolejne dziesięć nad welonem. Przed ceremonią odbyły się trzy osobne przymiarki, by wszyscy mieli pewność, że każdy detal zostanie zaakceptowany przez Hailey. Tuż przed wielkim dniem suknia i welon (na którym widnieje napis "till death do us part" w charakterystycznym dla Abloha cudzysłowie - element, który wywołał dyskusję na Twitterze na temat pisowni) zostały starannie zapakowane w mediolańskim atelier Off-White i przewiezione do Los Angeles.

Wieloletnia relacja modelki z projektantem wpłynęła na każdy aspekt jej ślubnej stylizacji. "To będzie pierwsza suknia ślubna, jaką zrobię, zwłaszcza dla bliskiej przyjaciółki. Dla Hailey chciałem czegoś wesołego i młodzieżowego, ale jednocześnie tradycyjnego. Myślę, że najważniejsze dla niej w tym dniu jest pokazanie kobiety, którą jest. Justina również znam od kilku lat i chciałem stworzyć coś, co sprawi, że spojrzy w oczy Hailey i zrozumie, że jest dla niego najpiękniejszą kobietą na świecie" - mówił Virgil Abloh w rozmowie z “Vogue” na chwilę przed ceremonią.