Nowa kawiarnia w Poznaniu - WYPIEKARNIA - ma wystrój spójny z serwowanym menu - jest tu pysznie i apetycznie! Landrynkową słodycz ścian przełamują duże płaszczyzny w kolorze lodów miętowych!  
Wnętrze zostało zaprojektowane przez Urszulę Kaczmarek i Enode Studio, a niestandardowe i ciekawe części wyposażenia wykonała firma Belmam
 
Różowe wnętrza komercyjnych przestrzeni to jeden z najsilniejszych trendów w ostatnim sezonie. Pastelowy, landrynkowy róż przestał być synonimem infantylizmu, a stał się najsilniejszym i najbardziej pożądanym  kolorem ostatnich sezonów. Projektanci chętnie łączą go z pastelami - najczęściej miętową zielenią, kolorem koktajlu bananowego czy odcieniem baby blue. Róż robi także furorę z szarością (więcej o tym zestawieniu piszemy TU>>>), granatem, szmaragdem czy z duetem bieli z czernią.
Zobaczcie u nas jak wyglądają  wnętrza poznańskiej słodkiej Wypiekarni.
Zestawienie landrynkowego, słodkiego różu ze szmaragdem, kolorem lodów miętowych i lekkimi wizualnie i praktycznymi kratami robi niebanalne, świeże i barzdo przyjemne wrażenie.
Firma Belmam na potrzeby realizacji w pozańskiej Wypiekarni przygotowała białe druciane panele montowane na ścianę, które eksponują główne dekoracje tego wnętrza: podwieszane donice z kwiatami, okrągłe lustra oraz stanowią przestrzeń na zawieszenie dodatkowych półek i szybką zmianą aranżacji. Te same panele, ale już w formie większej konstrukcji pojawiają się również przy barze. Tutaj optycznie oddzielają strefę roboczą kawiarni, w której przygotowywane są koktajle. To właśnie te kraty stanowią lekką, niebanalną dekorację, którą można aranżować na wiele sposobów w zależności od pory roku czy okazji. Motyw drucianej kratki konsekwentnie powtarza się również w postaci stołowych nóg,  które  dodają meblom lekkości, wielowymiarowości i są oparciem dla roślin -  pozwalają im piąć się w górę. Ponadto na nogach rozwieszone są praktyczne haczyki - wieszaki, na których można zawiesić torebki czy plecaki. Blaty stołów w dwóch wielkościach i kształtach: koła i prostokąty, wykonane są z jasnego drewna jesionowego. Z tego samego drewna wykonano także komodę, która pełni rolę bufetu.
 
Belmam jest polską marką - producentem mebli i dodatków z drewna i drutu. Pisaliśmy już o tej młodej polskiej firmie  - możecie o niej przeczytać więcej w artykule: Młoda polska marka: BELMAM
 

Opracowanie: Ela Stasiak